خشم روزافزون مردم عراق از حضور نيروهاي اشغالگر

رهبران مذهبي شيعه و سني در عراق ديروز (جمعه) گفتند كه مردم عراق از حضور نيروهاي اشغالگر د عراق بسيار ناراضي اند و آيت الله حكيم ممكن است در شش ماه آينده اعلام جهاد كند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از رويترز،  نيروهاي آمريكايي بعد از سرنگوني صدام هر روز بين 10 تا 25 بار مورد حمله قرار مي گيرند.
تامي فرانكس سرهنگ ارتش آمريكا ديروز در حضور قانون گذاران آمريكايي اعلام كرد كه دوران مبارزه با سربازان آمريكايي با سلاحهاي كوچك مانند اسلحه هاي كوچك و نارنجك به سر آمده و اكنون مردم با خمپاره با ما مبارزه مي كنند.
در شهر مقدس نجف در 160 كيلومتري جنوب بغداد يكي از رهبران اكثريت شيعه اعلام كرد كه شيعيان عراق بر عليه نيروهاي آمريكايي جهاد خواهند كرد اگر آنها حقوق سياسي مردم را پس از سقوط صدام به مردم برنگردانند.
آيت الله محمد باقر حكيم نيز در مصاحبه با رويترز اعلام كرد كه اكثريت جمعيت عراق را شيعيان تشكيل مي دهند ولي در رژيم گذشته با شيعيان به گونه اي برخورد مي شد كه گويي در اقليت هستند و با مشقت هاي كنوني آنها بايد در مورد سرنوشت كشورشان حق داشته باشند.
مسلمانان شيعه كه 65% از جمعيت 26 ميليوني عراق را تشكيل مي دهند از سرنگوني صدام به وسيله آمريكايي ها بعد از سالها آزار و اذيت توسط صدام و سر كردگانش  بسيار خوشحال بودند اما مردم صبر خود را كم كم از دست مي دهند زيرا در حال حاضر هيچ اختياري در مورد سرنوشت كشورشان ندارند. نيرو هاي آمريكايي ابتدا با نام دمكراسي و آزادي حقوق بشر وارد عراق شدند اما در حال حاضر به نيروهاي اشغالگر تبديل شده اند.

کد خبر 10337

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha