63 هزار کلرسنجی آب شهری در گلستان انجام شد

گرگان - خبرگزاری مهر: مدیر کنترل کیفی و نظارت بر بهداشت شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان گفت: در سال جاری با همت و تلاش مجموعه همکاران کنترل کیفی شرکت 63 هزار و 171 مورد تست کلرسنجی آب در سطح شهرهای استان انجام شد.

به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، سیدمحمد سیدخادمی شامگاه چهارشنبه در حاشیه اجرای طرحهای فجر این شرکت افزود: طی این مدت 17 هزار و 925 مورد نمونه برداری میکروبی از شبکه و مخازن صورت گرفت که همه نمونه ها فاقد آلودگی بوده است.
 
وی اظهار داشت: همچنین میزان کدورت سنجی از شبکه توزیع استان گلستان نیز 11 هزار و 574 نمونه بوده است که شامل کدورت سنجی از شبکه ها و منابع تامین و تصفیه خانه بوده است.که در این زمینه 187 مورد نمونه برداری آنالیز شیمیایی از شبکه، مخازن و منابع انجام شده است. 

مدیر کنترل کیفی و نظارت بر بهداشت شرکت تعداد آزمایشگاه های فعال میکروبی، شیمیایی و بیولوژیک و فاضلاب جهت کنترل آزمایشات آب و فاضلاب در سطح 7 شهر استان را 22 مورد بیان کرد و یادآور شد: تمامی این آزمایشات و نمونه برداریهای صورت گرفته شده برای اطمینان از بهداشتی بودن آب انجام شده است.

وی خرید دو دستگاه online کدورت و کلر، بازدید از مخازن و ایستگاههای کلرزنی استان، ساخت محلول DPD  به میزان 38 لیتر که با صرفه جویی معادل 20 میلیون ریال، تهیه پرکلرین و گاز کلر مورد نیاز شهرها به میزان 92 هزار و  547 کیلوگرم ، نصب و راه اندازی کلر زن گازی مخازن شصت کلاته و بابا طاهر گرگان ، اصلاح و بازسازی ایستگاه کلر زن مایعی مخازن خرگوش تپه ، تصفیه خانه ناهار خوران ، النگدره و مخزن گلشهر را از دیگر اقدامات واحد کنترل کیفی شرکت بیان کرد.

سید خادمی دیگر اقدامات این واحد در سال گذشته را اجرای پروژه های تحقیقاتی در دست اقدام با موضوع کاهش آهن و  BOD وCOD  به تعداد 2 پروژه ، تهیه بودجه بخش کیفی ، واگذاری نگهداری و بهره برداری از ایستگاههای کلر زنی تصفیه خانه ناهار خوران گرگان و شهرهای علی آباد، آزادشهر، بندرگز و دلند به بخش خصوصی، اجرای PM  تصفیه خانه آب ناهار خوران و بازدید دوره ای از شبکه و مخازن و تهیه فرم های چک لیست نظارت بربهداشت آب برشمرد.

کد خبر 1034078

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha