صدور مجوز پیش دبستانی برای مهد کودکهای کرمان

کرمان – خبرگزاری مهر: معاون اجتماعی بهزیستی کرمان با اشاره به تفاهمنامه بهزیستی و آموزش و پرورش کرمان از صدور مجوز پیش دبستانی برای مهد کودکهای کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در کرمان، زهرا لری عصر چهارشنبه در اولین جشنواره سرودهای انقلابی مهدهای کودک استان کرمان با اشاره به تفاهمنامه میان بهزیستی و آموزش و پرورش در مورد صدور مجوز پیش دبستانی برای مهدهای کودک از مسئولین آموزش و پرورش استان خواست در این زمینه تعامل بیشتری با بهزیستی کرمان داشته باشند.

وی در خصوص جشنواره سرودهای انقلابی نیز گفت: این جشنواره با هدف تثبیت و درونی کردن ارزشهای دینی و ملی در خردسالان، ایجاد نشاط و مشارکت اجتماعی در کودکان، نوجوانان و همچنین شناساندن ارزشها و شخصیتهای تأثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

وی افزود: موضوعات این جشنواره شامل قرآن و انقلاب اسلامی، حماسه حسینی و انقلاب اسلامی، شخصیتهای اساطیری ملی و پیوند آنها با انقلاب اسلامی، عشق به وطن و پرچم ایران و راهپیمایی بود و کودکان سه تاشش ساله در مهد‌های کودک در آن شرکت داشتند.

لری اظهارداشت: رشته‌های جشنواره شامل همخوانی "سرودهای زمان انقلاب و تواشیح" و تک خوانی "دکلمه و سرود "بوده و در برگزاری این جشنواره از مشارکت والدین، مدیران و مربیان مهد‌های کودک استفاده شده است.

رئیس گروه آموزش ابتدایی و پیش‌دبستانی آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این جشنواره ضمن توضیحاتی در باره مفاد آموزش در مقطع پیش دبستانی و هماهنگی آن با مفاد آموزشی دبستان گفت: آموزش و پرورش این زمینه با بهزیستی تعامل کامل داریم.

وی در ادامه هماهنگی و تعامل در محتوی مباحث را بسیار مثبت ذکر کرد و گفت: در زمینه ساختار کارهای کمتری صورت گرفته که باید روی آن کار شود.

زینلی در ادامه گفت: در سازمان آموزش و پرورش گروههای خاصی برای برنامه‌ریزی در زمینه ساختار و محتوا تشکیل شده است و طی سال جاری قرار است طبق فرمان مقام معظم رهبری در زمینه تحول بنیادی در سازمان آموزش و پرورش کارهایی انجام ‌شود و البته در سه سال گذشته نیز برنامه هایی در مورد ساختار و محتوا انجام شده است.

وی گفت: نیمی از پروانه‌های تاسیس پیش‌دبستانی متعلق به بهزیستی است و از 30 پرونده متقاضی تشکیل مهد 15 پرونده مجوز گرفته‌اند و اگر مشکلی در فرآیند کار به وجود آمده متعلق به خود متقاضی است که در مجموع از 500 پرونده متقاضی در سراسر استان هیچ ‌کس عدم صلاحیت نگرفته است.

رئیس گروه آموزش ابتدایی و پیش‌دبستانی آموزش و پرورش استان کرمان افزود: در زمینه راه اندازی مراکز پیش دبستانی در مهدها فعالیت باید تعریف شود و مربیان باید با اهداف از پیش تعیین شده آموزش و پرورش فعالیت کنند.

زینلی خاطرنشان کرد: کودکان در پیش‌دبستانی باید برای دبستان آموزش ببینند و این نیازمند آن است که اهداف مطابق اهداف تعیین شده آموزش و پرورش باشد.

کد خبر 1034097

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha