طلب 380 میلیاردی وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بدهی 380 میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مرضیه وحید دستجردی با اشاره به میزان مطالبات بیمارستانهای دانشگاههای علوم پزشکی از سازمانهای بیمه گر، به خبرنگار مهر گفت: سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه ای طرف قرارداد با بیمارستانهای دانشگاههای علوم پزشکی در سراسر کشور، حدود 380 میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهی دارد.

این در حالی است که پرداخت مطالبات شرکتهای دارویی و داروخانه ها از سوی سازمان تامین اجتماعی نیز دچار وقفه شده به طوری که میزان بدهی این سازمان به داروخانه ها، بالغ بر چند میلیارد تومان تخمین زده می شود.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز میزان بدهی این سازمان به وزارت بهداشت را می داند، افزود: برای اینکه این مطالبات قبل از پایان سال پرداخت شود، لازم است جلسه ای با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برگزار کنیم تا هرچه سریعتر این بدهی تسویه شود.

دستجردی با ابراز نارضایتی از تاخیر سازمانهای بیمه ‌گر در پرداخت طلب بیمارستانهای دولتی، گفت: مشکل آن است که متاسفانه این پولها مانند قلکی در سازمان تامین اجتماعی است و هیچ استفاده و سرمایه گذاری در آن نمی‌شود، چرا که در حقیقت بیمه شدگان حق بیمه خود را می‌پردازند اما سیستم تامین اجتماعی این پولها را به وزارت بهداشت نمی‌پردازد.

کد خبر 1034154

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha