طرح کتابخانه دیجیتال در 50 امامزاده شاخص کشور اجرا می شود

استان تهران - خبرگزاری مهر: قائم مقام ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: طرح کتابخانه دیجیتال در 50 امامزاده شاخص کشور به صورت پایلوت اجرا می شود.

محمود ساجدی فر شامگاه چهارشنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی پروژه ها در امامزاده طاهر(ع) کرج در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این طرح سال آینده در برخی از این کتابخانه ها آغاز می شود و استارت می خورد ضمن اینکه پیش بینی می شود اجرای طرح یادشده نتایج بسیار درخشانی به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: طرح کتابخانه دیجیتال از بهترینهای طرحهای فرهنگی است که با هدف افزایش امکانات فرهنگی و آموزشی در امامزاده ها اجرا می شود.

وی ادامه داد: امامزاده ها همواره مورد توجه و رجوع مردم بوده اند و شهروندان همیشه بخشی از اوقات خود را به حضور در این اماکن فرهنگی می گذرانند که این امر از اهمیت بقاع متبرکه حکایت می کند.

این مسئول عنوان داشت: بقاع متبرکه هم از نظر مذهبی و هم از نظر فرهنگی بسیار بااهمیت هستند و باید تلاش شود به تناسب برگزاری مراسم مذهبی در این اماکن، در آنها برنامه های فرهنگی و آموزشی نیز اجرا شود.

ظرفیتها و پتانسیلهای فرهنگی و آموزشی بقاع متبرکه مورد استفاده قرار گیرد

ساجدی فر در بخش دیگری از سخنان خود نیز اظهار داشت: بقاع متبرکه فراوانی در کشور وجود دارد که لازم است از همه ظرفیتها و پتانسیلهای فرهنگی و آموزشی آنها به بهترین نحو استفاده شود تا شهروندان بتوانند از این ظرفیتها بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: باید شرایطی فراهم شود تا شهروندان بتوانند بخشی از اوقات فراغت خود را با شرکت در برنامه های فرهنگی و آموزشی پر کنند و به این طریق، اوقات فراغت پرباری داشته باشند.

این مسئول اضافه کرد: لزوم پرکردن اوقات فراغت شهروندان با توجه به نزدیک بودن ایام تعطیلات تابستانی بسیار محسوس تر می شود و لازم است همه تلاش خود را جهت پربارتر کردن اوقات فراغت شهروندان در این ایام به کار گیریم.

وجود اماکن مذهبی فرصت بسیار خوبی را برای گسترش برنامه های آموزشی فراهم می کند

ساجدی فر در آخرین بخش از سخنان خود نیز یادآور شد: به طور کلی وجود اماکن مذهبی از قبیل مساجد و بقاع متبرکه فرصت بسیار خوبی را برای اجرا و گسترش برنامه های آموزشی و فرهنگی فراهم می کند که باید به این امر توجه ویژه ای داشته باشیم و از همه ظرفیتها در این خصوص استفاده کنیم و بهره مند شویم.

وی افزود: اجرای طرح کتابخانه دیجیتال، فرصت بسیار خوبی را برای افزایش مطالعه در کشور فراهم می کند و باید به این امر توجه خاصی داشته باشیم.

کد خبر 1034165

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha