نشست دبیران تشکلهای دانشجویی برگزار شد

نشست مشترک دبیران اتحادیه 5 تشکل دانشجویی سراسری با مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور آشنایی هر چه بیشتر و تبادل نظر پیرامون موضوعات مرتبط با تشکل‌های دانشجویی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این نشست مشترک که با حضور نمایندگان تشکل هایی از جمله اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، جنبش عدالتخواه دانشجویی و دفتر تحکیم وحدت برگزار شد، نقطه نظراتی پیرامون مسایل فرهنگی و فضای کنونی دانشگاه‌ها مطرح شد.

در این نشست جلیل دارا - مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم با اعلام اینکه با توجه به تهیه سند راهبردی معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم مسیر کاملا مشخص است، گفت: مرکزیت کار فرهنگی در دانشگاه ها است.

وی اضاف کرد: در دوره های گذشته توسعه کمی در امور فرهنگی انجام شده و در این دوره نیاز است که تشکل‌های دانشجویی تقویت شوند و بحثهای محتوایی صورت گیرد.

دارا، پشتکار و تحمل و صبر را دو عامل مهم در تحقق کار فرهنگی برشمرد و گفت: نتیجه محور بودن صرف مردود است و اگر راه را درست انتخاب کنیم، نتیجه درست حاصل می‌شود.

وی تشکل‌های دانشجویی را بازوهای اجرایی امور فرهنگی در دانشگاه‌ها دانست و بر روش ایجابی به جای نقد غیرسازنده و تخریب تاکید کرد.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، افزایش تولیدات فرهنگی از نظر کمی و کیفی و حمایت از برگزاری برنامه‌ها توسط تشکل‌های دانشجویی را از دیگر موارد مطرح شده دانست و گفت: چارچوب فعالیتها رهنمودهای امام راحل و فرمایشات مقام معظم رهبری و حرکت در چارچوب نظام است.

وی تاکید کرد: جذب افراد خارج از مجموعه و به تعبیر مقام معظم رهبری تلاش در جهت جذب حداکثری، حضور اعضاء تشکل‌ها در کانون‌ها و سایر نهادها و مجموعه‌ها، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های محتوایی و ارزشی در دانشگاهها و تعامل مستمر با وزارت علوم از جمله محورهای فعالیت تشکلهای دانشجویی قرار گیرد.

کد خبر 1034171

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =