ایران پنج سال دیگر رتبه 12 قدرت اقتصادی جهان می‌شود

رئیس جمهور در راهپیمایی مراسم 22 بهمن تاکید کرد که با هدفمند کردن یارانه ها و اجرای برنامه های تدوین شده اقتصادی و توسعه ای جمهوری اسلامی ایران ظرف پنجسال آینده به دوازدهمین قدرت اقتصادی جهان تبدیل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در مراسم راهپیمایی 22 بهمن در سخنرانی خود در میدان آزادی تهران همچنین خبرداد که در چندروز آینده جشن برق دار شدن همه روستاهای بالای 20 خانوار در ایران برگزار می شود .  

رئیس جمهور ضمن تسلیت رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا(ع)، اظهار داشت:  یکبار دیگر 22 بهمن تاریخ ساز عید بزرگ ملت ایران فرا رسید بدون تردید فجر 57 آغاز جدیدی نه تنها برای ملت ایران بلکه برای همه انسانهای آزاده و ملت های عدالتخواه جهان است . 31 سال هر سال یک حادثه بزرگ و یک گام به جلو و هر 22 بهمن با ماموریت و دستاورد ویژه خود همراه بوده است.

احمدی نژاد افزود: با ظهور انقلاب دوره جدید و و سازنده و پرتلاطم و همراه با تحولات بزرگ در حیات بشر آغاز شده و همزمان یک دوران سیاه تاریخی رو به  پایان گذاشته است.

وی گفت: انقلاب اسلامی یک موجود زنده و در حال پویایی است که از عمق وجود انسانهای پاک برپا شده است.

رئیس جمهورافزود: موضوع انقلاب نجات انسانها  و برپایی جامعه سعادتمند جهانی است البته خداستگاه انقلاب ایران عزیز و قلبها و دلهای ملت پاک ایران است. اما این انقلاب فراتر از جغرافیا، رنگ، نژاد و متعلق به همه ملت ها است همه حرکتهای انسانها، بنیادین و جهانی است چون انسان موجودی جهانی است و محال است که بتوان انسان را در قفس جغرافیا و رنگ و نژاد را زندانی کرد.

وی تصریح کرد: سرنوشت جامعه بشری پیوسته است و هیچ ملتی بدون ارتباط با جهان نمی تواند به سعادت برسد و سعادت جامعه بشری به همه پیوسته است.

رئیس جمهور گفت: از ابتدای انقلاب معلوم بود که مستکبران و غارتگران بین المللی که با تجدید شخصیت و حیات ملت ها مخالفند و در برابر هر حرکت اسلامی اصیل می ایستند در برابر ملت ایران قرار بگیرند و 31 سال است که در برابر مسیر تعالی آفرین این ملت مانع تراشی می کنند. آنان همواره به دو علت با آزادی و شکوفایی و تعالی ملت ایران مخالف بوده اند.

احمدی نژاد تصریج کرد: ویژگی های ملت ایران با دوران تاریخ باز می گردد زیرا ملت ایران هر گاه فرصتی پیدا کرده با جوشش خود همه مناسبات منطقه ای و جهانی را تحت تاثیر قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران قرن ها پرچمدار علم و فرهنگ بوده است به گونه ای که بخش وسیعی از فرهنگ ایران همه را متحول می کند.

رئیس جمهور اضافه کرد: غربی ها می دانند که ملت ایران ظرفیت آن را دارند که اثرگذار، سازنده و تعیین کننده مناسبات جهانی باشد. بدون تردید منطقه ما مهمترین، حساسترین و اثرگذارترین منطقه جهان است و هر قدرتی که بتواند مناسبات منطقه ما را کنترل کند خواهد توانست مناسبات جهانی را نیز تحت کنترل خود درآورد.

ادامه دارد ...

کد خبر 1034174

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha