تلاش چند رسانه خارجی برای تفرقه افکنی میان راهپیمایان 22 بهمن

برخی رسانه های منطقه و غرب در واکنشی منفعلانه به حضور یکپارچه مردم ایران در جشن پیروزی انقلاب ، طی مقایسه ای بی پایه راهپیمایان عظیم تهرانی در دفاع از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن را به دو گروه موافقان و مخالفان دولت تقسیم کردند!

به گزارش خبرگزاری مهر، برخی شبکه های غربی و عربی از نخستین ساعات آغاز تظاهرات پر شکوه و وحدت آفرین مردم ایران در 22 بهمن در راستای اهداف راهبردی خود به بزرگ کردن برخی حواشی کم اهمیت راهپیمایی در تهران و کم توجهی به حضور یکپارچه مردم پرداختند.

 شبکه بی بی سی در نخستین ساعات امروز با ارائه گزارشی به نقل از خبرنگار خود در تهران و برخلاف فضای مملو از وحدت راهپیمایی بزرگ ملت ایران در جشن انقلاب اسلامی مدعی شد که "انتظار درگیری در تظاهرات امروز تهران می رود." این شبکه با تقسیم بندی راهپیمایی کنندگان به موافقان و مخالفان دولت افزود : " امروز دولت طرفداران خود را به خیابانها فرا خوانده و این در حالی است که گروههای مخالف نیر اقدام مشابهی را صورت داده اند... امروز دولتی ها برای انجام تظاهرات 22 بهمن و رساندن آن به سرانجامی آبرومندانه با موانع و مشکلاتی روبرو خواهند شد"!

شبکه خبری العربیه که در برخی محافل خبری خاورمیانه به سبب خط خبری آن به "العبریه" معروف است گزارشی لحظه به لحظه از حواشی ملت ایران و نیز تحرکات بسیار محدود و حاشیه ای در برخی نقاط تهران را به صورت زیرنویس منتشر می کرد.

این شبکه که در واقع آن را به تعبیری بهتر می توان به "فاکس نیوز" خاورمیانه تشبیه کرد به سبب نبود خبرنگار آن در تهران بر آن بود تا با استناد به سایتهای اجتماعی در اینترنت جوّ را متشنج جلوه داده و این شبکه ها را که فاقد اعتبار خبری هستند به عنوان مستند و منبع خبرهای خود اعلام کند.

این شبکه مورد حمایت سعودی ها در صدد بود تا با ارائه گزارشهای بسیار منفی و تائید نشده از حواشی راهپیمایی مردمی در تهران در واقع پیامی را به سبب نبود خبرنگار خود در تهران منتقل کند و از این رویه به عنوان اهرمی برای تحت فشار قرار دادن نهادهای ذیربط نیز استفاده کند.

شبکه تلویزیونی فرانسه 24 نیز در این مسیر از غافله عقب نماند. این شبکه گرچه در ابتدا بر آن بود تا راهپیمایی مردمی را در اولویت خبری خود قرار دهد اما مدعی شد که "مخالفین دولت در مسیر ربودن 22 بهمن از نیروهای دولتی هستند"!

کد خبر 1034184

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha