ایران قدرت صالح و بی بدیل منطقه است

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران مهمترین قدرت منطقه و الهام بخش همه ملتها و دولتهای منطقه است ،گفت : امروز ایران قدرت صالح، فرهنگی، برادری، انسانی، و قدرت بی بدیل در منطقه است و همه می دانند که بدون ایران هیچ کاری نمی توانند بکنند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمود احمدی نژاد در بخشی از سخنرانی خود در مراسم 22 بهمن با بیان اینکه استکبار در طول 100 سال گذشته بیش از 120 میلیون انسان را تحت شعارهای بشر دوستانه و دفاع از انسانها کشته و آواره کرده است گفت : آنها ناامنی و فاصله طبقاتی و تهدید را در دنیا ایجاد کردند و امروز بیش از 80 درصد مردم جهان در فقر به سر می برند.

وی ادامه داد :  آنان فقط با ساخت بمب شیمیایی سایه تهدید را بر جهان آوردند، جان و مال و حیثیت انسان را لگدمال کردند اما با ظهور انقلاب در یک مدت کوتاه بال شرقی نظام سلطه مارکسیست و کمونیستی فروریخت و به تاریخ پیوست به لطف خدا بال غربی این نظام سلطه ضد انسانی امروز به بن بست نظری، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی رسیده است.

رئیس جمهور گفت: به لطف خدا و ایستادگی ملت ایران بال غربی به پایان راه رسیده و در آینده نزدیک این ضدبشر نیز فرو خواهد ریخت.

وی ادامه داد : آنها ادعا و اعلام می کردند که در اوج قله حیات انسانی قرار دارند، اما در واقع آنها به پایان تاریخ حیات خودشان رسدیند .

احمدی نژاد گفت : ببینید طی این 31 سال ملت ایران چه کرده است هر سال یک گام بلند و یک پیروزی بزرگ- اول انقلاب ما ملتی بودیم که تازه از بند وابستگی و دیکتاتوری آزاد شده بودیم تازه طعم آزادی را چشیده بودیم. از نظر سیاسی و بین الملل هیچ جایگاهی نداشتیم، تحقیرهای تحمیلی و جلوگیری از پیشرفت ملت در طول 150 سال حاکمیت استعماری آنقدر ما را مظلوم کرده بود که نمی توانستیم حرف خود را به گوش دنیا برسانیم. یک ملت فراموش شده و دست چندم بودیم. هر دو این قطب ها با هم و هماهنگ برای ریشه کنی ملت تلاش کردند اما به لطف خدا و با پیوستگی اسلام ناب و خط ولایت همه آن اقدامات را خنثی کردیم.

رئیس جمهور با طرح این پرسش که حال امروز کجاییم گفت : پیشرفتهای ایران سریع ترین پیشرفتها در جهان است، ببینید متخصصین ما در بیوتکنولوژی هر هفته یک درمان و پیشرفت جدید دارند، به لحاظ فضایی ببینید کجا بودیم و الان در کجا هستیم اما می بینید هر روز جوانان ما قله ای از قله های فضا را فتح  می کنند.

احمدی نژاد ادامه داد: سرمایه گذاری گسترده در ایران به بهره برداری رسیده است و سرتاسر ایران امروز یک کارگاه سرمایه گذاری بزرگ است ، امروز در ایران در همه زمینه های گوناگونه کار و فعالیت در حال انجام است، تمامی روستاها و شهرهایی که در فقر و محرومیت بودند، امروز از بسیاری از امکانات برخوردارند و فعالیت و نشاط در روستاها برقرار است.

وی ادامه داد: در گذشته ما ملتی بودم که تمام نفت و گازمان به جیب غربی ها می رفت اما امروز بیش از 90 درصد جمعیت کشور از نعمت گاز برخوردارند.

رئیس جمهور افزود: در هنر، ورزش و فرهنگ نیز امروز ملت ایران جوششی عظیم داشته است و هر روز در این زمینه ها یک افتخار جدید ایجاد می شود. امروز ایران در حال جوشش و تولید است و این همان چیزی است که همه کشورهای غربی جهان از آن وحشت داشتند.

رئیس جمهور گفت: ایران مهمترین قدرت منطقه و الهام بخش همه ملتها و دولتهای منطقه است امروز ایران قدرت صالح، فرهنگی، برادری، انسانی، و قدرت بی بدیل در منطقه است و همه می دانند که بدون ایران هیچ کاری نمی توانند بکنند. امروز همه می دانند که بیش از آنکه ملت ایران به آنها نیاز داشته باشد، آنان به ملت ایران نیاز دارند.

وی اظهار داشت: امروز کاروان پیشرفت ایران در حال حرکت به سمت قله هاست و هیچ قدرتی نمی تواند در برابر قدرت ایران مانع ایجاد کند.

وی تاکید کرد: ما مشکلاتی نیز داریم اما ایمان داریم، باور داریم که با لطف خدا و همت جوانان برومند بر همه مشکلات غلبه خواهیم کرد و بدون تردید آینده از آن ملت ایران است و بدخواهان ایران هیچ شانسی برای پیروزی نخواهند داشت.

ادامه دارد ...

کد خبر 1034197

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha