آماده خرید سوخت هسته ای از آمریکا هستیم / به سرعت از اوباما نا امید می شویم

رئیس جمهور با بیان اینکه حتی اگر آمریکا بخواهد به ما سوخت 20 درصدی هسته ای بفروشد ما آن را خریداری می کنیم ، گفت که امید به اصلاح توسط اوباما به سرعت در حال تبدیل شدن به یاس است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود احمدی نژاد در ادامه سخنان خود در راهپیمایی 22 بهمن در میدان آزادی تهران اظهار داشت: به محض اینکه کار تولید غنی سازی هسته ای در ایران آغاز شد غربی ها تبلیغاتی را مبنی بر اینکه ایران نمی تواند به این فناوری دست پیدا کند را آغاز کردند و هنگامی که مشاهده کردند ما کار خود را آغاز کرده ایم دست به تهدید زدند.

وی افزود: اینها امروز در موضع بی منطقی و ضعف قرار دارند و در جایگاهی نیستند که بتوانند علیه ملت ایران سخنی بگویند.

رئیس جمهور ادامه داد: آنان اذعان می کنند که آمریکا حاضر است در تهیه سوخت 20 درصد به ایران کمک کند ما نیز موافق هستیم و حتی اگر آمریکا بخواهد به ما سوخت بفروشد ما آن را خریداری می کنیم اما شما باید خودتان را اصلاح کنید.

احمدی نژاد همچنین گفت: آنان به ما می گویند شما رادیودارو تولید نکنید و از ما خریداری کنید، اما چه اشکالی دارد که ما رادیودارو بسازیم و شما از ما بخرید.

وی افزود: آنان به گونه ای حرف می زنند که مثلا اگر اورانیوم 3.5 درصد را از ایران به بیرون منتقل کنند شاهکار کرده اند، مشکلی وجود ندارد شما اگر می توانید سوخت 20 درصد را به ما ارائه کنید و سوخت 3.5 درصد را ببرید.

رئیس جمهور ادامه داد: حرکت توفنده ملت ایران ادامه دارد و اکنون ما در نطنز به تولید سوخت پرداخته ایم و در آینده نیز این تولید را روزانه به 3 برابر افزایش خواهیم داد.

وی افزود: ما اگر جای غربی ها بودیم با صداقت به حرف هایی که زده ایم عمل می کردیم و سوخت 20 درصد را برای ایران تامین می کردیم ، اما آنان قانونی را که خود نوشته رعایت نمی کنند.

رئیس جمهور همچنین گفت: آنان تبلیغات به راه انداختند که ایران با سوخت 20 درصد یک قدم به ساخت بمب اتمی نزدیک شده است، اما آنان یا بی اطلاع یا بیسواد هستند به این علت که ما زیر نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی فعالیت می کنیم لذا مگر می شود تحت نظر آژانس به تولید بمب اتم پرداخت، اگر می شود به ما هم بگویند.

احمدی نژاد تصریح کرد: باور ندارم که رئیس جمهور آمریکا و آلمان تا این اندازه بیسواد و یا بی اطلاع باشند زیرا ما هم اکنون در نطنز توانایی ساخت سوخت با غنای بسیار بالا و حتی تا میزان 80 درصد را داریم اما چون نیازی نداریم غنی سازی در این سطح هم نداریم.

وی خطاب به غربی ها افزود: ما مثل شما ترسو و دروغگو نیستیم و خوتان می دانید این کارهایی که در ایران در حال انجام است به تولید بمب اتم منتهی نمی شود لذا بهتر است چند کارشناس امین و صادق را دعوت کنید تا برایتان توضیح دهند.

رئیس جمهور با بیان اینکه تمام اقدامات ایران شفاف و زیر نظر آژانس است، گفت: بمب را کسانی می سازند که نه ان پی تی امضا کرده اند و نه نظارتی بر آنان می شود و این افراد به طور قطع از آینده خود نگرانند.

احمدی نژاد تصریح کرد: آنان باید بدانند که ملت ما آنقدر شجاعت دارد که اگر بخواهد بمب اتم بسازد به صراحت اعلام کند و بسازد و از شما هم نترسد ، اما وقتی می گوییم نمی سازیم یعنی واقعا نمی سازیم چون اعتقاد نداریم ولی اگر در صدد ساخت بمب اتم باشیم شجاعت گفتن آن را هم داریم.

احمدی نژاد اضافه کرد: اگر شما فکر می کنید که بمب اتم شما را نجات می دهد بماند برای شما و با هم محشور شوید.

وی افزود:  ما با روش مدیریت شما در جهان و زورگویی ها و تحمیل ها و غارت های شما مخالفیم زیرا تبعیض آلود ، ضد بشری و ضد انسانی است. لذا ما با شجاعت همه این مسائل را بیان می کنیم ، شما هم شجاعت داشته باشید و بگویید که می خواهید بر منطقه مسلط شوید اما ملت ایران این اجازه را به شما نمی دهد، همه جهان بدانند که دعوا بر سر این است و ملت ایران هرگز چنین اجازه ای را نخواهد داد.

رئیس جمهور ادامه داد: تا کشور ایران ماهواره می سازد و یا به پیشرفت های علمی دست پیدا می کند شما در تلویزیون اخم می کنید و می گویید احساس خطر می کنیم. لذا هر پیشرفت ما بهانه ای برای مخالفت های شما است.

احمدی نژاد همچنین گفت: امروز به لطف ایستادگی ملت ایران ، ملت ها آگاه و بیدارند و اجازه نخواهند داد که شما به اهداف استکباری خود دست یابید زیرا این دوره ها گذشته است و شما نمی توانید با دروغ غالب شوید.

وی تصریح کرد: کشورهای غربی امروز  دارای مشکلات بسیار لاینحل هستند و برای حل مشکلات خود از سایر مناطق جهان بهانه جویی می کنند و می خواهند با این روش شکست سیاسی و اقتصادی خود را پنهان کنند ، اما بدانند که نمی توانند و در این دوره نیز شکست سنگینی را تحمل خواهند کرد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: من رسما اعلام می کنم که دوران ابرقدرتی و زورگویی در جهان به پایان رسیده است.

احمدی نژاد افزود: ملت ایران خواهان دوستی و همکاری است و از برخورد استقبال نمی کند اما همه آنان می دانند که ملت ایران هرگز زیر بار زور نخواهند رفت و در برابر دنیای پوشالی آنان خواهد ایستاد. لذا آنان به صداقت باز گردند تا ملت های منطقه و ملت ایران به آنان اعتماد کنند.

وی ادامه داد: ما انتظار داشتیم آقای اوباما بتواند تغییراتی را ایجاد کند، اما عده ای به ما می گویند ایشان تحت فشار است، ما نیز به او توصیه می کنیم که بر اساس عدالت و احترام به ملت ها عمل کند تا بتواند مقتدر شود و تغییرات را اعمال کند اما تصور ما این است که امید به اصلاح توسط این آقا به سرعت در حال تبدیل شدن به یاس است ولی ما این را نمی خواهیم اما رفتار اوباما این موضوع را نشان می دهد.

رئیس جمهور همچنین گفت: برخی گفتند که او رفتار بوش را با ادبیات جدید دنبال می کند و فقط به دنبال ترمیم چهره آمریکا است اما ما این را نمی خواهیم و علاقه مندیم که او اقدامات ضد بشری بوش را پاک کند و نام نیکی از خود در جهان بر جای بگذارد.

احمدی نژاد گفت : ما نمی خواهیم اوباما تحت تسلط یک مشت صهیونیست بی فرهنگ باشد ولی متاسفانه فرصت ها در حال از دست رفتن است و در مسیری حرکت می کنند که علیه خود و در جهت خواست صهیونیست ها است .

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود در مراسم راهپیمایی 22 بهمن در میدان آزادی تهران اظهار داشت: دولت های غربی سالها از صدام در یک جنگ ناجوانمردانه حمایت کردند و سپس با همان بهانه صدام را نابود کرده و اخیرا هم دولت و ملت عراق را تحت فشار سنگین گذاشته اند تا بعثی ها را به حکومت بازگرداند.

احمدی نژاد افزود: غربی ها در فلسطین دست صهیونیست ها را باز گذاشتند و این نمونه ای از اقدامات نامناسبی است که آنان انجام می دهند اما بدانند که این رژیم با پایان راه خود رسیده است و با این کارها مرگ خود را نزدیکتر می کند.

وی ادامه داد: در افغانستان و پاکستان هر روز آدم می کشند و شرکت های امنیتی تاسیس کرده اند تا آن شرکت ها به تولید بمب بپردازند و سپس همان شرکت ها مامور کشف بمب می شوند. لذا آنان می خواهند با این روش مشکلات سیاسی و اقتصادی خود را به قلب آسیا منتقل کنند و با دسیسه و دروغ میلیونها دلار اسلحه به منطقه بفروشند تا اقتصاد خود را احیا نمایند اما آنان باید بدانند که دوره این فریب کاری ها گذشته است.

به گزارش مهر ، رئیس جمهور همچنین گفت: ما خیر و صلاح همه را می خواهیم و توصیه می کنیم که رفتار خود را اصلاح کنند تا فرصت ها از دست نرود. بهتر است به راه انبیا بازگردید و بدانید که اگر باز نگردید به لطف خداوند سقوط و اضمحلال و ذلت ابدی در انتظار شما است.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: ملت ها با هوشیاری خود را حفظ کنند زیرا اندیشه سرمایه داری به پایان راه خود رسیده است و حضور دریایی ملت ایران تاکید بر پایان اندیشه سرمایه داری و مهر پایانی بر حیات این اندیشه ضد بشری است.

وی تصریح کرد: آنها توان رویارویی به ملت ایران را ندارند امروز آخرین نفس های نظام سرمایه داری است ما در منطقه می توانیم با کمک و همکاری هم نیازهای خود را تامین کنیم، نیازی به آنها نداریم و این راه  روشن فردای ما است.

کد خبر 1034199

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha