توزیع دو هزار میلیارد تومان اعتبار به عنوان سرمایه در گردش واحدهای تولیدی

ساری - خبرگزاری مهر: وزیر صنایع و معادن از توزیع خط اعتباری دو هزار میلیارد تومانی برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی بین بانکهای کشور خبر داد.

علی اکبر محرابیان عصر پنج شنبه در حاشیه سفر به مازندران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر در ساری اظهار داشت: اخیرا این خط اعتباری با توافق بانک مرکزی گشایش یافته که بین بانکها توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: مضافا اینکه در جزء شش بند دال بودجه 87 آئین نامه این خط اعتباری ابلاغ شده است.

وزیر صنایع و معادن با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی برای اختصاص تمامی این خط اعتباری به واحدهای تولیدی باید اقدام به صدور رفع گواهی مسدودی از سوی بانک مرکزی نماید، تصریح کرد: به واسطه اینکه این تسهیلات اعتباری تا پایان سال قابلیت جذب شدن نداشته از مجلس خواستاریم برای رفع مشکلات تولیدکنندگان مابقی تسهیلات مانده را در بودجه 89 وزارتخانه برای توزیع بین صاحبان صنایع لحاظ کنند.

محرابیان بیان داشت: میزان اصلی خط اعتباری قابل جذب تا سه میلیارد دلار بوده که از مجلس می خواهیم این مهم را با سرعت از طریق بانک مرکزی پایدار کنند.

وی در بخش دیگری از این گفتگو به بررسی نقطه نظرات وزارت صنایع و معادن برای افزایش سهم صنعت و معدن در بودجه 89 کل کشور خبر داد و افزود: بسته سیاستی نظارتی بانک مرکزی برای تسهیلات در کمیته فرعی شورای پول و اعتبار در حال بررسی است.

به گفته وی، وزارت صنایع و معادن نقطه نظرات خود را به شورای پول و اعتبار اعلام کرده و رئیس کل بانک مرکزی نیز نظر مثبتی برای افزایش سهم اعتبارات صنعت و معدن کشور در بودجه 89 دارد.

وزیر صنایع و معادن افزود: امید است با حمایت قاطع شورای پول و اعتبار سهم بخش صنعت و معدن کشور در سال آینده افزایش یابد.

به گفته وی، از طرفی به واسطه کاهش چشمگیر نرخ تورم در سال 88 پیش بینی ما این است که در شورای پول و اعتبار مصوب کنیم که سود تسهیلات در بخش های تولید را در سال آینده کاهش دهیم.

وزیر صنایع و معادن به منظور شرکت در راهپیمایی 22 بهمن مردم ساری به مازندران سفر کرده بود.

کد خبر 1034310

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha