اولین گام مدعیان برای فینالیست شدن / تهران بی هیاهو

دیدار تیم‌های بسکتبال مهرام مقابل صبامهر و پتروشیمی با ذوب‌آهن در حالت عادی هم هیجان انگیر است چه رسد به اینکه جدال روز سه شنبه آنها در مرحله پلی‎آف مسابقات بسکتبال لیگ برتر و برای رسیدن به فینال بازی‌ها برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بیستمین دوره مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‎های کشور فردا (سه شنبه) با برگزاری 4 دیدار وارد مرحله پلی‎آف می‎شود. مرحله‌ای که به صورت 2 از 3 برگزار می‎شود تا تعیین کند شانس قهرمانی امسال از آن چه تیم‎هایی خواهد بود.

مهرام تهران، ذوب آهن اصفهان، صبامهر قزوین و پتروشیمی بندرامام؛ اینها تیم‎های اول تا چهارم فصل گذشته رقابت‌های باشگاهی بسکتبال هستند که در پایان دیدارهای دوره‌ای (رفت و برگشت) امسال هم حضور خود را در جمع 4 تیم برتر قطعی کردند اما اینکه در پایان کدام رده جدول برای کدامیک از این تیم‎ها شود، آن مجهول جدیدی است که ادامه رقابت میان این چهارم تیم در بیستمین دوره مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‎های کشور را جذاب می‎کند.

پتروشیمی - ذوب آهن
بسکتبالیست‌های ماهشهری فردا در سالن شهرک بعثت میزبانی شاگردان مربی به نام فرزاد کوهیان هستند که داشتن تیمی یکدست، جنگنده و هماهنگ را بزرگترین برگ برنده خود برای رویارویی مقابل هر تیمی می‌داند.

ماهشهری‌ها لیگ امسال را با "نناد کردزیچ" شروع کردند اما با نوسانات زیاد و با هدایت محمدکسایی‌پور و همیاری صفاعلی کمالیان (مدیرفنی) بود که موفق به حضور در رقابت‌های پلی‎آف شدند. در مقابل اصفهانی‎ها با طی کردن روندی یکنواخت که البته متحمل شدن سه شکست آنها را تا حدی از این حالت خارج کرد به پلی‎آف رسیدند. اما این دلیلی بر این نیست که بازیکنان ذوب آهن شانس خود را برای فینالیست شدن بیشتر از حریف میزبان بدانند. چه بسا به همین دلیل هم بود که آنها بازی در خانه حریف را برای دیدار اول پلی‌آف انتخاب کردند تا اگر هم قرار به جبران در دیدار دوم است، آن را در خانه و در کنار تماشاگران خودی انجام دهند.

صبامهر - مهرام
تقابل شاگردان مهران شاهین طبع و مصطفی هاشمی همیشه و در هر شرایطی غیرقابل پیش بینی است حتی اگر دو دیدار اخیر شاگردان آنها به پیروزی مطلق یکی و شکست دیگری منجر شده باشد.
درست است که قزوینی‌ها هر دو دیدار رقابت‌های دوره‎ای امسال را به مهرام واگذار کردند، اما این هیچ تاثیری بر رویارویی دوباره آنها در لیگ 88 نگذاشته جز تقویت انگیزه‌ها. چراکه شکست در این مرحله ( به صورت 2 از 3) یعنی گذشتن از یک قهرمانی دیگر. پس سومین تقابل صبامهر و مهرام  در لیگ جاری مثل همیشه برگزار می‌شود. غیر قابل  پیش‎بینی.

تهران بی هیاهو
در چارچوب مرحله پلی‌آف مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور 4 دیدار هم ویژه تیم‌های پایین جدول و برای تعیین رده بندی تیم‎های پنجم تا هشتم برگزار می‌شود. دانشگاه آزاد دیگر تیم تهرانی لیگ برتر است که مانند مهرام اولین دیدار پلی‌آف خود را خارج از خانه برگزار می‌کند تا تهران و تالار بسکتبال آزادی در مرحله تعیین کننده پلی‎آف بی هیاهو باشند.

در این بخش از رقابت‎های پلی‌آف دانشگاه آزاد در شیراز به مصاف بازیکنان لوله a.s می‌رود. دو تیم شهرداری گرگان و توزین الکتریک کاشان هم در سالن امام علی گرگان به مصاف هم می‎روند.

برنامه دیدارهای مرحله پلی‌آف رقابت‎های بسکتبال لیگ برتر باشگاه‎های کشور به شرح زیر است:

رده‌های اول تا چهارم:
* پتروشیمی بندرامام - ذوب آهن اصفهان (ساعت 16 - سالن شهرک بعثت)
* صبامهر قزوین - مهرام تهران (ساعت 16 - سالن شهید بابایی قزوین)

رده‎های پنجم تا هشتم:
* لوله a.s شیراز - دانشگاه آزاد (ساعت 16 - خانه بسکتبال شیراز)
* شهرداری گرگان - توزین الکتریک کاشان (ساعت 16 - سالن امام علی (ع) گرگان) 

کد خبر 1034819

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =