بروجردی در گفتگو با مهر عنوان کرد: سه‌شنبه پاسخ سفیر را می‌دهم/ آینده رابطه تهران-لندن درگرو عملکردانگلیس

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه انگلیس برای جبران گذشته خود باید گامهای مثبت زیادی بردارد اعلام کرد که پاسخ وی به درخواست سفیر انگلیس برای گفتگو با وی درباره این موضوع منوط به تصمیم اعضای کمیسیون امنیت ملی است.

علاءالدین بروجردی در گفتگو با خبرنگار مهر ، نامه سایمون گس سفیر انگلیس در تهران به وی درباره خواست نمایندگان مبنی بر کاهش روابط تهران - لندن را نشانه نگرانی انگلیس از کاهش روابط با ایران خواند و اعلام کرد که پاسخ این نامه را روز سه شنبه هفته جاری خواهد داد.   

وی دراین گفتگو با بیان اینکه کارنامه انگلیس در ایران پس از پیروزی انقلاب کارنامه بسیار تاریکی است، گفت : به همین دلیل افکار عمومی در ایران نسبت به موضوع روابط با انگلیس بسیار حساس است و نمایندگان مجلس نیز با توجه به این حساسیت و نقش آفرینی های اخیر انگلیس در حوادث اخیر انتخاباتی ، طرح "قطع رابطه" با لندن را مطرح کردند که در جمع بندی در کمیسیون امنیت ملی به طرح "کاهش سطح روابط " منجر شد .

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که انگلیس برای جبران گذشته خود و تجدید نظر تهران درکاهش روابط باید گامهای مثبت زیادی بردارد .

وی با اشاره به جایگاه ایران در منطقه نگرانی لندن از تصمیم تهران را طبیعی خواند و گفت : وضعیت آینده رابطه ایران و انگلیس را لندن با عملکرد خود رقم خواهد زد .

نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی در تحلیل مداخلات آشکار و تخریبی انگلیس در وضعیت سیاسی ایران، به راه اندازی شبکه بی بی سی فارسی اشاره و تاکید کرد که کارنامه این شبکه دربرابر ایران بسیار منفی بوده است .  

بروجردی در پاسخ به این سئوال که آیا با درخواست سفیر انگلیس برای گفتگو با وی پیش از تصمیم به کاهش روابط ، موافقت خواهد کرد یا خیر گفت : موضوع این درخواست در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح و بررسی می شود و چنانچه کمیسیون تصمیم بگیرد ، این گفتگو انجام خواهد شد .

به گزارش مهر، هفته گذشته، "سایمون گس " سفیر انگلیس در تهران در نامه‌ای سرگشاده به علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بااشاره به درخواست نمایندگان برای کاهش روابط دوکشور آورده است "چنین اقدامی تاسف آور خواهد بود و این اقدام به نفع هیچ یک از طرفین نخواهد بود." سفیر انگلیس در این نامه اتهامات وارده به کشورش مبنی بر دخالت در امور داخلی ایران را رد کرده و خواستار گفتگو با بروجردی دراین رابطه شده است.

کد خبر 1034915

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =