برخی کشورهای منطقه اختیار و استقلال لازم را برای مبارزه با تروریسم ندارند

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است که مبازه با تروریسم نیاز به همکاری منطقه ای دارد ولی برخی از کشورهای منطقه اختیار و استقلال لازم برای مبارزه با تروریسم را ندارند.

کاظم جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دستگیری عبدالمالک ریگی گفت: کاری که انجام شد پیچیده و بزرگ بود ونشان از اشراف و اقتدار نیروهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی بر پدیده های منطقه داشت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: از آنجایی که این پدیده ها دست ساخته نیروهای خارجی و قدرتهای بزرگ هستند قدرت ها با امکانات و منابع مالی خود باز هم نیروهای دست ساخته دیگری را به خدمت خواهند گرفت.

وی با تاکید بر اینکه دنیای غرب مبارزه صادقانه ای با ترور و تروریسم ندارد، گفت: آنها از ترور و تروریسم به عنوان یک ابزار استفاده می کنند و در آینده شاهد این خواهیم بود که از نیروهایی که زمینه ابزار شدن را دارند علیه کشورمان استفاده خواهند کرد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس بهترین پروژه را برای خلع ید کردن تروریستها از منطقه توجه به امنیت دسته جمعی عنوان کرد و افزود : پروژه مبارزه منطقه ای با تروریسم توسط کشورهای همین منطقه می تواند حلقه مکمل این سناریو باشد.

جلالی به شرایط کنونی منطقه درباره مبارزه با تروریسم اشاره کرد و گفت: بخشی از کشورهای منطقه به این جمع بندی رسیده اند که باید به شکل دسته جمعی با این پدیده به مبارزه بپردازند ، ولی بخشی دیگر از این کشورها علیرغم داشتن این جمع بندی استقلال یا اختیار لازم برای این اقدام را ندارند.
 

کد خبر 1040796

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =