موفقیت ویژن به مشارکت همه بستگی دارد/ الگوبرداری از شیراز و اصفهان

دبیرکل فدراسیون فوتبال با بیان اینکه هیئت های فوتبال استانها به تنهایی توفیقی در اجرای طرح آسیا ویژن نخواهند داشت، موفقیت این طرح را به مشارکت تمامی دستگاهها و ارگانهای ذیربط در استانها منوط دانست.

مهدی محمد نبی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه 17 استان کشور درگیر اجرای طرح آسیا ویژن هستند و موفقیت در اجرای این طرح مستلزم مشارکت دستگاههای اجرایی در هر استان است، اظهار داشت: برای موفقیت طرح آسیا ویژن می بایست دستگاههای اجرایی نظیر استانداری، فرمانداری، شهرداری، آموزش و پرورش و سایر بخش ها با هیئت های فوتبال مشارکت کنند و در غیر اینصورت دستیابی به چشم اندازهای این طرح در زمانبدی تعیین شده محقق نخواهد شد.

نبی با بیان اینکه یکی از پیش شرط های اعطای میزبانی طرح آسیا ویژن به هیئت های استانها همکاری دستگاههای اجرایی آن استان و فراهم کردن شرایط و تسهیلات لازم در این زمینه است، اظهار داشت: فدراسیون فوتبال یکی از شرایط ورود هیئت ها به پروژه ویژن آسیا را دریافت تعهدنامه از استانها قرار داده و هیئت های متقاضی میزبانی ملزم هستند گواهی همکاری ارگانها و دستگاههای ذیربط را به فدراسیون ارائه دهند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص ارزیابی خود از روند اجرای طرح آسیا ویژن در ایران اظهار داشت: این طرح یک پروژه نوپا در کشوراست که تاکنون در دستیابی به بخش عمده ای از اهداف خود موفق بوده هرچند می طلبد تا امکانات و تسهیلات بیشتری در جهت اجرای آن با توجه به اهداف مستتر در طرح فراهم شود. 

نبی با بیان اینکه طرح آسیا ویژن از11 شاخص اصلی برخورداراست که هر یک از آنها لازم و ملزوم یکدیگرند ، اضافه کرد: اجرای این طرح در بخش نرم افزاری و سخت افزاری در فوتبال کشور باید مورد حمایت و توجه بیشتر قرار بگیرد تا بتوان در ماهیت اجرا به اهداف مورد نظر طرح دست یافت.  

وی استانهای شیراز و فارس را جزو استانهای پیشرو و الگو در اجرای طرح آسیا ویژن عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به وجود ساختارهای مناسب در این دو استان پروژه آسیا ویژن در استان های شیراز و اصفهان با دستاوردها و تاثیرات بسیاری همراه بوده و بطوری که این دو استان حتی به عنوان بهترین ویژن های آسیا معرفی شدند و دستاوردهای اجرای این طرح بطورحتم در سالهای آینده در توسعه و پیشرفت این دو استان نمود خواهد یافت.

دبیرکل فدراسیون فوتبال تصریح کرد: موفقیت دو استان فارس و اصفهان دراجرای مطلوب طرح آسیا ویژن به حدی است که سایراستانهای متقاضی این طرح باید از این دو استان در اجرای طرح آسیا ویژن الگوبرداری کنند.  

کد خبر 1040863

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =