منع شهرداری از ورود خبرنگاران به جهان نما/ شکستن قفل به فرمان استاندار

اصفهان - خبرگزاری مهر: در حالیکه بر اساس مصوبه هیئت دولت قرار بر تعدیل برج جهان نما در سریعترین زمان ممکن بود اما متاسفانه در این خصوص تا کنون اقدام قابل توجهی از جانب شهرداری اصفهان صورت نگرفته و همچنان احتمال حذف میدان امام از فهرست آثار جهانی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر در اصفهان، شورای شهر اصفهان در چند روز گذشته بر اساس نامه ای از جانب شهردار اصفهان مصوبه تخریب طبقه آخر جهان نما را صادر کرد، این در حالیست که تا کنون اقدام خاصی از جانب شهرداری برای تخریب و تعدیل این برج صورت نگرفته است.

نمایندگان یونسکو قرار است تا 15 اسفند ماه سال جاری در خصوص تعدیل برج جهان نما و تصمیم گیری برای ماندگاری میدان امام در فهرست آثار جهانی به اصفهان سفر کنند اما برخوردهای تند و ناشایست برخی از مسئولان شهردای مبنی بر این است که تا کنون شهرداری اصفهان هیچ اقدام جدی برای تخریب این برج انجام نداده و بعید است که بتواند تا زمان معین شده نیز کاری کند.

همچنین در بهمن ماه سال جاری طی اقدامی معاون سازمان میراث فرهنگی، استاندار اصفهان و چند تن از اعضای شورای شهر و شهرداری اصفهان در برج جهان نما حاضر و خبر از تعدیل این برج داند و قرار بر این بود تا خبرنگاران نیز به عنوان زبان ناطق از سوی مردم پس از تخریب در این خصوص به مردم اطلاع رسانی کنند اما امروز که خبرنگاران برای بررسی وعده های مسئولان و کسب اطلاعات صحیح به این برج رفتند تنها قفلی بر درب طبقات فوقانی و الفاظ ناشایست برخی از نمایندگان شهرداری اصفهان میزبان آنان بود.

همچنین استاندار اصفهان که به صورت تلفنی در جریان این نوع برخورد از جانب مسئولین شهرداری قرار گرفت دستور شکسته شدن درب قفل شده را صادر کرد و خبرنگاران با حضور نیروی انتظامی به طبقه یازدهم وارد شدند.

یکی از این نمایندگان شهرداری که با لفظی تند نیز سخن می گفت مدعی شد خبرنگاران بدون اجازه به ملک خصوصی وارد شده اند، این در حالیست که تا چندی پیش شهرداری اصفهان بر این باور بود که جهان نما متعلق به مردم است و باید برای تخریب آن هزینه لازم این تخریب به شهرداری داده شود.

یک منبع آگاه در سازمان میراث فرهنگی نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: سازمان میراث فرهنگی نیز در روز گذشته یک میلیارد تومان دیگر برای تخریب این برج به حساب جهان نما واریز کرده است و اکنون روشن نیست که چرا تا کنون این برج به صورت جدی تخریب نشده است.

بر اساس مشاهدات خبرنگار مهر تا کنون در طبقه آخر جهان نما که باید ظرف مدت کوتاهی تخریب شود شاهد برداشته شدن پنجره ها و تخریب سنگ و نمای بدنه داخلی آن بوده و تا کنون اقدام جدی برای تخریب دیواره های بتونی این بنا صورت نگرفته است که در حال حاضر این موضوع نوعی نگرانی در میان اصحاب رسانه اصفهان ایجاد کرده و انتظار می رود تا شهرداری اصفهان برای نشان دادن حسن نیت خود و اینکه همواره ارگانی است که به دیگر دستگاه ها و نهادهای بین المللی احترام می گذارد تخریب این برج را به صورت جدی دنبال کند.

همچنین قرار بر این بود تا حسام نژاد، معاون شهردار اصفهان نیز در این مراسم حاضر باشد و به سئوالات خبرنگاران در خصوص تخریب این برج پاسخگو باشد که اعلام شد حسام نژاد در شهرداری میزبان خبرنگاران است و در این محل حاضر نمی شود.

در هر صورت انتظار می رود تا با همکاری مسئولین شهرداری اصفهان با استانداری و سازمان میراث فرهنگی شاهد ماندگاری میدان امام در فهرست آثار جهانی باشیم و نمایندگان یونسکو با خاطره تلخی از اصفهان خارج نشوند.

کد خبر 1041323

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =