حرف کارشناسان در دولت و مجلس باید شنیده شود

قزوین - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: دولت و مجلس باید زمینه انعکاس دیدگاه های کارشناسی در بخشهای مختلف را فراهم کرده و از آنها در پیشبرد امور استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار مهر در قزوین، محمد غرضی ظهر جمعه در مراسم افتتاح ساختمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین گفت: از آنجا که مجلس محل حضور نمایندگان مردم و اعتماد عمومی است و دولت نیز مجری قوانین مجلس است نمایندگان مجلس باید از استعداد و توان تخصصی وکارشناسی گروه های مختلف جامعه استفاده کند زیرا مجلس بدون بهره گیری از نظر کارشناسان هرگز متخصص نمی شود.

وی افزود: در طول دهه های گذشته گروه تخصصی که مورد اعتماد دولت باشد و بتواند نظر کارشناس به دولت ارائه کند ایجاد نشده اما هیئت رئیسه مجلس باید شرایطی را فراهم کند تا گروههای اجتماعی متخصص بتوانند دیدگاه های خود را مطرح کنند تا در اداره کشور استفاده شود.

غرضی تصریح کرد: سازمانهای متعدد تخصصی مانند نظامهای ساختمان، کشاورزی و معدن در کشور تشکیل شده اند که حرفهای خوبی دارند و می توانند در کشور تحول ایجاد کنند اما به آنها توجه نمی شود، نباید سیاسی به مسائل نگاه کنیم و با بالا بردن اعتبار فکر کنیم مشکل حل می شود، تزریق اعتبارات ساده ترین کار ممکن است اما تنها با این کار کشور روبه توسعه و آبادانی نمی رود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اظهار داشت: سازمانهای تخصصی راه اندازی شده در کشور زمانی کارساز هستند که حرفشان شنیده و در صورت لزوم در اجرا استفاده شود.

ضرورت راه اندازی سازمان نظام مهندسی نفت

غرضی افزود: امروز با اهمیتی که صنعت نفت در کشور دارد راه اندازی نظام مهندسی نفت و صنعت کاملا ضروری و حیاتی است و مسئولیت صنعت و نفت باید به کسانی سپرده شود که متخصص کامل باشند و تنها با دادن آمار و گزارش از سوی وزیر مشکل حل نمی شود.

وی اضافه کرد: ما کمتر توانسته ایم راجع به شخصیتها و کار کارشناسی دولت صحبت کنیم بنابراین از نمایندگان مجلس و دولت انتظار داریم کارشناسان را در زمره ارباب رجوع خود بدانند ودر مواقعی هم به تشخیص کارشناسی ما عمل کنند و به گونه ای حرکت کنند که صدای کارشناسی در کشور شنیده شود.

غرضی اظهار داشت: کشورهای پیشرفته همواره از گروه های تخصصی بهره می برند و ما هم اگر بخواهیم به توسعه و پیشرفت برسیم ناچاریم از نظر کارشناسان استفاده کنیم و آنها را جدی بگیریم.

در ادامه این مراسم احمد عجم استاندار قزوین هم با تقدیر از خدمات جامعه مهندسان به جامعه گفت: امیدواریم با امکانات ایجاد شده مردم راحت تر بتوانند از خدمات متخصصان و کارشناسان بخش ساختمان استفاده کنند.

عجم استفاده از فناوریهای نوین در احداث ساختمان جدید سازمان نظام مهندسی را مناسب ارزیابی کرد و افزود: استفاده از روشهای جدید می تواند به اصلاح الگوی مصرف و کاهش هزینه ساخت وساز هم کمک کند.

علی فرخزاد رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین هم گفت: به منظور ارائه توانمندی مهندسان ساختمان با امضاء تفاهم نامه با سازمان مسکن وشهرسازی استان ودر اجرای اصل 44 قانون اساسی بزودی عملیات ساخت پنج هزار واحد مسکونی طرح مهر را در استان قزوین آغاز خواهیم کرد که کلیه عملیات آن را مهندسان سازمان اجرا خواهند کرد.

وی افزود: حجم اعتباری این پروژه بزرگ  یک هزار و500 میلیارد تومان است که در صورت موفقیت می تواند به عنوان الگو در سایر مناطق هم اجرا شود.

کد خبر 1041552

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =