حمایت از ناشران جز برنامه های اصلی حوزه نشر در سال آینده است

ساری - خبرگزاری مهر: معاون فرهنگی وزیر ارشاد گفت: با تصویب بودجه 89 کل کشور می توان پیش بینی کرد که بودجه معاونت فرهنگی وزارتخانه نسبت به سال قبل رشد 10 تا 12 درصدی داشته باشد و این امر باعث می شود تا حمایت از ناشران در دستور کار حوزه نشر قرار گیرد.

محسن پرویز در حاشیه چهارمین مراسم تجلیل از نخبگان و مشاهیر مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر در ساری افزود: اگرچه بودجه فرهنگی وزارت ارشاد همچنان جای افزایش دارد اما این میزان رشد نیز چشمگیر بوده است.

وی خاطر نشان کرد: وزارت ارشاد برنامه های مفصلی را در زمینه حمایت از مشاهیر و فرزانگان کشور صورت داده و این برنامه ها نیز به صورت اجمالی در استان های کشور نیز در سال آینده پیگیری می شود.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه انجمن مشاهیر و مفاخر فرهنگی ایران نسبت به ساماندهی مشاهیر و فرزانگان کشور اقداماتی انجام داده است، افزود: تجلیل از مفاخر و مشاهیر فرهنگی در کشور شکل جدیدی به خود خواهد گرفت.

به گفته پرویز، در حواشی مراسم تجلیل از مفاخر و مشاهیر فرهنگی استان و به منظور رقابت پذیری و تشویق بین نخبگان جوان از این عده نیز تجلیل می شود.

وی همچنین با اشاره به برنامه های جدید این معاونت برای تقویت حوزه نشر و کتابخوانی در کشور طی سال آینده افزود: وزارت ارشاد پیشنهاداتی را در لایحه بودجه 89 برای این امر اختصاص داده است.

معاون وزیر ارشاد افزود: امیدواریم با تصویب پیشنهادات جدید که نیاز به ردیف بودجه های مستقلی دارد بتوانیم برنامه های حوزه نشر را به سمت جلو سوق دهیم.

پرویز خاطرنشان کرد: حوزه نشر در کشور هنوز کار زیادی برای اجرا دارد بنابراین حمایت از ناشران در برنامه های این وزارتخانه قرار دارد.

کد خبر 1041562

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =