گرگان - خبرگزاری مهر: معاون قضایی و رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت: بزرگان و ریش سفیدان استانی به عنوان سفیران صلح برای سازش در پرونده های مهم، پیشگام می شوند.

احمد جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر در گرگان افزود: در این طرح بزرگان، ریش سفیدان و معتمدان هر منطقه شناسایی و از آنان برای حل پرونده های مهم دعوت می شود.

وی اظهار داشت: سفیران صلح بدون هیچ چشمداشت مالی با ورود در پرونده های مهم و مناقشات با طرفین دعوی رایزنی و سعی در تشویق طرفین به مصالحه دارند.

وی با اشاره به زندگی مسالمت آمیز اقوام مختلف ساکن در استان گفت: این سفیران از بزرگان همه اقوام استان انتخاب می شوند که امیدواریم فعالیت آنان برای حل مشکلات مردم  کارساز باشد.

وی افزود: سفیران صلح برای ایجاد سازش در پرونده های دیه، کمک های مالی نیز برای افراد فراهم می کنند.

جعفری از آزادی یک زندانی با گذشت 400 میلیون ریالی خانواده آق قلایی در گلستان خبر داد و گفت: با گذشت خانواده آق قلایی، یک جوان از زندان آزاد شد و به آغوش خانواده بازگشت.

معاون قضایی و رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت: قاضی این زندانی را که چند سال پیش در سانحه رانندگی باعث مرگ  یک جوان شده بود به پرداخت دیه محکوم کرده بود.

جعفری افزود: این فرد به دلیل نداشتن توان مالی در پرداخت دیه از آن زمان تا کنون در زندان به سر می برد.

به گفته وی با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف روستای صحنه علیا شهرستان آق قلا، شاکیان از دریافت دیه 400 میلیون ریالی صرف نظر کردند.

به گفته جعفری گذشت این خانواده قابل تحسین است و امیدواریم با تکیه بر فرهنگ دینی بستر آزادی شمار زیادی از افرادی که به دلیل ناتوانی مالی در زندان به سر می برند را فراهم کرد.

شورای حل اختلاف با رویکرد سوق دادن پرونده ها به سازش طرفین از سال 81 همزمان با سراسر کشور در گلستان تشکیل شده است و هم اکنون 331 شعبه  آن در شهر ها و روستاهای استان فعال است.

کد خبر 1046096

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =