رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق درباره بودجه89 / سئوال از متکی

رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1389 کل کشور مهمترین دستور کار هفته جاری صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی درهفته جاری گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد لایحه موافقتنامه همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عربی سوریه در زمینه حفظ نباتات، دو گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درمورد لوایح موافقتنامه "همکاری قضائی" و  "استرداد مجرمان" بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گزارش کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی درمورد طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب 29/7/1363 را به منظور تامین نظر شورای نگهبان و رفع ایرادات این شورا بررسی می‌کنند.

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اساسنامه هیئت رسیدگی به شکایات قانون برگزاری مناقصات و گزارش کمیسیون اجتماعی درمورد لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست در مورد ایرادات شورای نگهبان به این دو لایحه نیز در دستور کار جلسات علنی هفته جاری مجلس است.

3 لایحه موافقتنامه "انتقال محکومان به حبس" بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان و "انتقال محکومان به حبس" و "استرداد مجرمین" بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت قطر و همچنین  لایحه الحاق یک تبصره به ماده (10) قانون آئین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب (در امور مدنی) مصوب 1379از دیگر موارد اعاده شده از سوی شورای نگهبان هستند که گزارش‌های کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد ایرادات شورا بر آنها در این هفته مورد رسیدگی نمایندگان در صحن علنی قرار خواهد گرفت.

گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درمورد ایرادات شورای نگهبان به طرح مجازات استفاده غیرمجاز از عناوین علمی نیز در همین هفته بررسی می‌شود.

گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد طرح تعیین تکلیف چاه‌های آب قدیمی فاقد پروانه بهره‌ برداری که یک ‌فوریت آن درجلسه علنی 24 آذرماه سال جاری به تصویب رسیده و گزارش کمیسیون اجتماعی درمورد طرح ساماندهی و حمایت ازمشاغل خانگی نیز که یک‌ فوریت آن درجلسه علنی 14 بهمن ماه به تصویب رسیده است، دیگر دستورکارهای این هفته جلسات علنی مجلس را تشکیل می‌دهند.

رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1389 کل کشور در دستورکار هفته جاری صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

به دلیل عدم فرصت رسیدگی به کلیه موارد در دستور هفتگی، تنها 14 مورد ذکر شده است ولی 20 مورد دیگر نیز در دستور هفتگی قرار دارد.

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که هفته پیش به دلیل حضور وزیر امور خارجه در جمع مبارزان فلسطینی سئوال خود از وی را به این هفته موکول کرده بودند، در هفته جاری طرح سئوال از منوچهرمتکی، وزیر امور خارجه را دنبال خواهند کرد.

کد خبر 1046182

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =