بیشترین شکایات پزشکی مربوط به تهران است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، بیشترین شکایتهای پزشکی را مربوط به شهر تهران دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید شهاب‌الدین صدر روز شنبه در حاشیه مراسم افتتاح شورای حل اختلاف سازمان نظام پزشکی در محل این سازمان، با اشاره به افتتاح شورای حل اختلاف در سازمان نظام پزشکی، گفت: این اقدام باعث می‌شود که پرونده های قضائی کمتر شده و ورودی آنها به دستگاه قضائی نیز کم شود.

صدر افزود: همه شکایات و اختلافاتی که به سازمان نظام پزشکی منعکس می‌شود به شورای حل اختلاف فرستاده می‌شود. اگر این پرونده ‌ها با صلح و سازش به جایی نرسد به دادسرا ارجاع داده می‌شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران افزود: بسیاری از پرونده‌های شکایات از پزشکان سوء تفاهم و مسائل مالی است که امیدواریم هستیم افتتاح شورای حل اختلاف نقطه‌عطفی برای کم کردن پرونده‌های قضایی باشد.

صدر با اشاره به اینکه هر سال حدود 10 تا 15 هزار پرونده شکایات پزشکی تشکیل می شود، افزود: اغلب شکایات بیماران مربوط به عملکرد پزشکان است که البته بخش عمده‌ای از این پرونده‌ها با صلح و سازش مختومه می شود.

وی، بیشترین تعداد شکایتها را مربوط به تهران دانست و علت آن را نیز جمعیت زیاد این کلانشهر عنوان کرد و گفت: حدود  چهار هزار پرونده از شکایات مربوط به شهر تهران است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران تاکید کرد: در آمارهای سال گذشته بیش از 50 درصد از پرونده‌ های شکایات با مذاکرات اولیه حل شد و فقط 50 درصد از پرونده‌ها به دادسرا ارائه شد.

کد خبر 1046259

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =