فردوسی‌پور "شومن کبیر" است / صحبت‌های مرا سانسور می‌کنند

سرمربی تیم فوتبال سایپا با انتقاد از رویه برنامه‌های ورزشی سیما، عملکرد عادل فردوسی پور را زیر سوال برد و با حمله و طرح اتهاماتی علیه وی گفت: او یک "شومن کبیر" است که بدون تخصص ورزشی با شخصیت افراد بازی می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمایلی کهن پس از شکست 4 بر 3 عصر شنبه تیمش برابر استیل آذین در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: هر وقت من در خصوص مسائل مختلف صحبت می کنم صحبت هایم سانسور شده و از شبکه های مختلف پخش نمی شود. آنها هر آنچه خودشان دوست دارند به تصویر می کشند و با بریدن ابتدا و انتهای صحبت هایم باعث می شوند منظور من کامل بیان نشود.

وی با بیان اینکه 28 هفته است به احترام خبرنگاران حتی پس از باخت تیمم در نشست خبری شرکت می کنم اظهار داشت: متاسفانه در هیچ رسانه ای صحبت هایم به صورت کامل منتشر نشده حتی شو تلویزیونی 90 که "شومن کبیر" است، عادل فردوسی پور مجری این برنامه بر اساس علایق سیاسی و حتی جدیدا اقتصادی صحبت ها را منعکس می کند. او سعی می کند در برنامه اش همه را به نوعی تخریب کند.

سرمربی تیم سایپا در ادامه انتقاداتش از برنامه 90 تاکید کرد: فردوسی پور به نوعی همه را تخریب می کند. او این کار را در حالی انجام می دهد که هیچ تخصصی نداشته و حتی مدرک تحصیلی ورزشی هم ندارد ولی در این برنامه همه را تخریب می کند.

وی افزود: در مقطقی فردوسی پور تیم تراکتورسازی و آذری زبان ها را زیر سئوال برد و وقتی با مقابله به مثل آنها مواجه شد یک برنامه تلویزیون دیگر ساخت و با سیاه نمایی و مرثیه سرایی از خودش دفاع کرد. من نمی دانم آقای ضرغامی چگونه اجازه می دهند که در یک برنامه تا به این شکل شخصیت افراد را تخریب کنند.

مایلی کهن ادامه داد: من یک بار در خصوص روزنامه همشهری صحبت کردم ولی صحبت هایم منتشر نشد . یک فرد باید کجا صحبت کند تا مسئولان صدایش را بشنوند. سازمان این شو تلویزیون را تحریم کرد و آنها علیه سازمان تربیت بدنی هم برنامه ساختند.

وی ادامه داد: وقتی سرمربی تیم ملی شدم به احترام ایشان نیم ساعت پس از دریافت حکم به برنامه 90 رفتم اما در این برنامه به نظر همه تماشاگران او چون از من شکست خورد خواست تلافی کند. حتی زمانی که سرمربی تیم ملی بودم در مقابل فرزندم تماشاگران به من اهانت کردند فردوسی پور هیچ تصویری از آنها پخش نکرد و حتی این موضوع را هم نگفت که چرا تماشاگران علیه سرمربی تیم ملی شعار می دهند.

مایلی کهن با تاکید بر اینکه فردوسی پور در برنامه اش شخصیت آدمها را زیر سئوال می برد گفت: وی یک بار از مدیر عامل باشگاه سایپا در برنامه پرسید آیا شما خواهرزاده فلانی هستید و یک بار هم به آقای زمان مدیرعامل باشگاه ابومسلم گفت به شما دکتر بگوییم یا نه. این مسائل چیزی جز تحقیر شخصیت آدمها نیست.

وی در ادامه صحبت هایش در مورد دیدار با استیل آذین اظهار داشت: ما از این تیم شناخت داشتیم و خیلی خوب مقابل آنها بازی کردیم اما متاسفانه داور مسابقه را خراب کرد و اجازه نداد دو تیم نمایش زیبای خود را ادامه دهند.

سرمربی تیم فوتبال سایپا با بیان اینکه به تیم استیل آذین احترام می گذارم و به خاطر این پیروزی به همه آنها تبریک می گویم افزود: ما باختیم اما فوتبال بدی را ارائه ندادیم و حتی زمانی که دو تیم 10 نفره شدند و بی جهت ایوبی بازیکنان ما اخراج شد خصوصا در نیمه دوم تمام جریان بازی در اختیار ما بود اما کم تجربگی باعث شد این دیدار را به حریف واگذار کنیم.

مایلی کهن ادامه داد: ما حتی بازی 3 بر یک باخته را به تساوی کشاندیم اما گل چهارم را خیلی راحت دریافت کردیم. در این دیدار بازیکنانم تا آخرین دقایق فوتبال خوبی را ارائه دادند و از تک تک آنها تشکر می کنم.

وی در خصوص برخوردش با علی کریمی گفت: به هرحال خطایی شده و داور باید در خصوص این خطا تصمیم گیری کند کسی حق ندارد به بازیکن ما حمله ور شود. بازیکن من خطا کرد ولی به کسی حمله ور نشد.

وی در خصوص صحبت های علی پروین که گفته است مایلی کهن در این مدت عصبانی تر شده است تاکید کرد: من به صحبت های ایشان احترام می گذارم اما واقعیت امر این است اکثر مربیانی که تیمهایشان می بازند در نشست خبری شرکت نمی کنند البته عصبانیت من بیش از دیگران بزرگ می شود.

وی در خصوص اینکه آیا سایپا می تواند در لیگ برتر بماند گفت: امیدوارم تیم را در لیگ نگه داریم. البته آرزو می کنم فوتبال در هفته های پایانی فوتبال اصل جوانمردانه خود را از دست ندهد و نتایج مسابقات در داخل زمین مشخص شود.

مایلی کهن در مورد عصبانیتش در این دیدار تاکید کرد: من همیشه قبول می کنم اشتباه کرده ام و شهامت بیان آن را دارم اما حق تیمم خورده شده بود و من به آن اعتراض کردم. ضمن اینکه علاوه بر اعتراضم به عملکرد داور که بسیار از سوت زدن های آن ناراحت بودم تیم را برای آن بیرون کشیدم که بازیکنانم با گرفتن کارت قرمز و یا زرد بازیهای حساس آینده را از دست ندهند.

سرمربی تیم فوتبال سایپا افزود: اگر من اخراج شوم می توانم از روی سکو تیم را هدایت کنم ولی از دست دادن بازیکنان می تواند در عملکرد آینده ما تاثیرگذار باشد.

وی در پایان سخنان خود با انتقاد از برنامه ورزش از نگاه 2 تاکید کرد: من از دیدن این برنامه جهت دار بسیار متاسفم چرا باید در این برنامه مطرح شود بازیکنی لژیونر که با تشخیص مربی تعویض می شود روی عملکرد آینده اش تاثیر می گذارد. متاسفانه در حال حاضر امیال شخصی در صدا و سیما و برنامه ورزشی اعمال می شود.

سرمربی تیم فوتبال سایپا افزود: من هم بارها از عملکرد قطبی انتقاد کردم اما آیا قرار دادن یک لژیونر مقابل مربی تیم ملی جهت دار نیست؟

مایلی کهن در پایان گفت: من وقتی اشتباه می کنم با صراحت آن را می پذیرم هیچ وقت نگفتم اشتباه نکرده ام و همه چیز را از دریچه برد و باخت نگاه نمی کنم.

خبرگزاری مهر آماده انعکاس نظرات عادل فردوسی و افرادی است که مایلی کهن در مورد آنها اظهار نظر کرده است.

کد خبر 1046573

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =