حسين علوى مهر معاون اجرايي تدوين " دانشنامه قرآن "در گفت وگو با گروه دين وانديشه خبرگزاري "مهر" هدف از تدوين دانشنامه قرآن را معرفي صحيح و دقيق قرآن كريم و تبيين حقانيت آن اعلام كرد.

به گزارش خبرنگار گروه دين و انديشه خبرگزاري " مهر" ،  وى افزود : تحليل روزآمد ديدگاههاى قرآن درباره نيازهاى معاصر و نقد آراى انحرافي و پاسخ به برخي شبهات شايع در حوزه علوم قرآني ازديگر اهداف تدوين اين دانشنامه است .

علوى مهر خاطرنشان كرد: تدوين اين دانشنامه در دو مرحله شامل مباحث برون قرآني و درون قرآني انجام مي شود.

وى با بيان اين مطلب كه مرحله اول اين دانشنامه به علت ايراد شبهات متعدد در باره قرآن در اولويت تدوين است گفت : اين مرحله به مباحث فهم قرآن مي پردازد.كه تا كنون تدوين106 مدخل اين دانشنامه به تصويب شوراى پژوهشي رسيده است .  مراحل تنظيم ساختار علمي و تركيب مداخل مرحله اول انجام شده است و هم اكنون در مرحله محقق يابي يا تحقيق و نگارش مقالات است .

وى افزود : در تدوين اين دانشنامه ، آيت الله معرفت ، آيت الله استادى ، علامه عسگرى ، بهاءالدين خرمشاهي ، دكترسيد حسين نصر و برخي ديگر از استادان حوزه و دانشگاه فعاليت دارند.

وى تفاوت اين دانشنامه را با ساير دايره المعارف ها، ساختار موضوعي بودن آن و پاسخ به شبهات مطرح شده عليه قرآن دانست و گفت : درمجموع 300 مدخل در دو مرحله تدوين اين دانشنامه به نگارش درمي آيد. علوى مهر افزود : اين دانشنامه به سرپرستي حجت الاسلام علي اكبر رشاد در شش جلد و اواخر سال1384 منتشر مي شود .

کد خبر 104682

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha