35 هزار فرصت شغلی؛ نتیجه عملکرد تعاونیهای تهران

مدیرکل تعاون استان تهران آخرین تعداد تعاونیهای این استان تا پایان سالجاری را 16 هزار در 14 گرایش با ایجاد 35 هزار فرصت شغلی اعلام کرد.

محمود حیدری در گفتگو با مهر آخرین تعداد تعاونیهای استان تهران را 16 هزار و 472 تعاونی در 14 گرایش اعلام کرد و گفت: بخش زیادی از این تعاونیها هم اکنون در گرایشهای مختلف در حال فعالیت هستند ولی در مجموع در گرایشهای 14 گانه مجموع اعضای این تعاونی ها نیز 182 هزار و 650 نفر است. تعداد اشتغالزایی و فرصت شغلی حاصل از تاسیس این تعداد تعاونی، 35 هزار و 291 فرصت شغلی است.

مدیرکل تعاون استان تهران اظهار داشت: در کل تعاونیهایی استان تهران که در حال حاضر فعالیت دارند و همچنین از سالهای گذشته کار خود را آغاز کرده اند، بخش مسکن از کل 16 هزار و 472 تعاونی، 4 هزار و 792 تعاونی را با بیشترین تعداد اعضاء به خود اختصاص داده است که پس از آن تعاونیهای خدماتی نیز دارای 4 هزار و 183 تعاونی است.

حیدری ادامه داد: در همه سالهای گذشته با توجه به تعداد تشکیل تعاونیها، فعالیت مسکن و خدمات بیشترین گرایش را داشته اند. این مسئله در سال گذشته نیز اتفاق افتاده است.

وی افزود: وزارت تعاون به عنوان دستگاه اجرایی بخش تعاون دو وظیفه اصلی توانمندسازی تعاوینها را از جهت ارائه آموزشهای لازم در قانون بخش تعاون، شناساندن اساسنامه تعاونیها و همچنین آموزشهای تخصصی را بر عهده دارد. این اقدام طی سالهای گذشته، برای توانمند سازی مدیران تعاونی ها و ارتقاء بهره وری صورت گرفته است.

این مقام مسئول بخش تعاون خاطر نشان کرد: توانمندسازی مربوط به برنامه ریزی برای پرداخت به موقع تسهیلات و وام بانکی است که برای تعاونیها باید از منابع مختلف کشور تامین شود. بحث بعدی که مورد توجه بخش تعاون قرار دارد نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات است.

حیدری در زمینه وضعیت اقتصاد بخش تعاون در سال آینده، گفت: یکی از مواردی که باید در وضعیت کل اقتصاد کشور ایجاد شود، رشد منطقی اقتصاد و توسعه ای که منجر به بهبود وضعیت زندگی اقشار کم درآمد شود و این اتفاق یکی از آرزوها محسوب می شود که دولت نیز به دنبال آن است.

مدیرکل تعاون استان تهران خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه های کلان کشور در طرح تحول اقتصادی و اجرای سیستهای اصل 44 قانون اساسی،  حضور همه مردم در تمام سطوح جامعه باید در جریان اقتصاد کشور تقویت شود تا از این طریق شکوفایی اقتصادی ایجاد شود. 

کد خبر 1048668

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =