آغاز نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تعاون

مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای تاکسیرانی سراسر کشور از آغاز نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تعاونیها با ورود ون و مینی ون جدید خبر داد و گفت: تا پایان سال آینده 25 هزار دستگاه از این خودروها وارد کشور می شوند.

محمد مهدی تیموری در حاشیه مراسم واگذاری خودروهای جمعی ون و مینی ون به تعاونیها در گفتگو با مهر گفت: خودروهایی که برنامه واگذاری آن را انجام می دهیم از تولیدات دو کارخانه چینی است که ون 11 نفره و مینی ون 7 نفره مد نظر قرار گرفته است. در این زمینه حدود 4 سال است که بازارهای مختلفی را بررسی کردیم و در نهایت توانستیم از نظر قیمت مناسب و کیفیت به نتیجه برسیم.

مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای تاکسیرانی سراسر کشور اظهار داشت: در بررسیهای صورت گرفته دقتهای لازم انجام شده است. متاسفانه در گذشته افرادی که خودروهای حمل و نقل عمومی را وارد کشور کردند فقط با نگاه صرفه اقتصادی بوده است که این مسئله در بخش تعاون مورد توجه و بررسی نیست.

تیموری ادامه داد: اتحادیه در راستای سیاستهای کلان کشور، توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تعاون و تحقق سند چشم انداز بیست ساله کشور در توسعه بخش تعاون به این بخش وارد شد و مستقیما واردات خودرو را برای تعاونیها انجام داده است. خوشبختانه علیرغم مشکلات فراوانی که برای ما ایجاد کردند توانستیم این کار را با موفقیت انجام دهیم.

وی ضمن اظهار تشکر از اتحادیه های مرتبط، سازمان شهرداریها و دهیاریها، مجلس و وزارت تعاون، تاکید کرد: از این طریق امروز فاز اول این خودروها وارد ناوگان حمل و نقل عمومی تعاونی شده است.

این مقام مسئول در بخش حمل و نقل تعاون با بیان اینکه در صورت ایجاد مشکل برای خودروها از طریق 210 تعاونی حمل و نقل سراسر کشور خدمات پس از فروش و لوازم یدکی انجام خواهد شد، گفت: در حال حاضر این خودروها در بخش حمل و نقل عمومی، ارزانترین قیمت را با کیفیت خوب دارا هستند.

تیموری خاطر نشان کرد: این خودروها دو گانه سوز و پایه گازسوز است و استانداردهای یورو 3 و 4 اروپا را نیز دارا است که برنامه داریم در فاز بعدی کار با مشارکت دیگر بخشها وارد تولید آن شویم تا از این طریق ضمن تامین نیاز داخل، اشتغالزایی نیز شده باشد. 

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تعداد 100 دستگاه ون و مینی ون به صورت نمادین وارد کشور شده است، بیان داشت: پیش بینی برای نیمه اول سال آینده واردات حداقل 3 هزار دستگاه از این خودروها است که اگر دستگاههای مسئول کمک کنند تا آخر سال 89 می توانیم 25 هزار دستگاه از هر دو خودروی یاد شده را وارد کشور کنیم.

مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای تاکسیرانی سراسر کشور افزود: قیمت ون وارداتی از کشور چین، 18 میلیون و 700 هزار تومان است که 10 میلیون تومان وام بانک توسعه تعاون با سود 12 درصد واقعی را نیز شامل می شود. مینی ون نیز به قیمت 13 میلیون و 600 هزار تومان خواهد بود که برای آن نیز7 میلیون تومان وام با سود 12 درصد تسهیلات پرداخت می شود. 

کد خبر 1049904

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =