پرهیز از تند خویی در جامعه/ حفظ انقلاب و وحدت وظیفه آحاد مردم است

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر بر پرهیز از تند خویی در جامعه گفت: حفظ کیان اسلام و انقلاب اسلامی، عظمت کشور و حفظ وحدت در کشور وظیفه آحاد ملت است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمد امامی کاشانی خطیب جمعه تهران در خطبه دوم  نماز جمعه این هفته با تاکید بر اینکه باید دین و کیان امت اسلام را حفظ کنیم گفت: همه باید بر عیب پوشی و نگفتن عیب ها تلاش کنند و کیان اسلام را حفظ کنند چرا که دشمنان زیادی در کمین انقلاب اسلامی و اسلام هستند تا ببینند ما چه عیب هایی داریم و بر آنها تاکید کنند.

وی افزود: من نمی گویم چه کسانی اسلام را حفظ کنند و چه کسانی آزادند در این باره حرف بزنند بلکه همه باید آزادانه حرف بزنند ولی تلاش کنیم تا عیوب امت اسلامی را به صورت پنهان بگوییم تا بیگانگان از آن سوء استفاده نکنند.
 
امامی کاشانی در بیان وظایف جامعه اسلامی گفت: اصل، پایه، اساس و سند در بیان وظایف جامعه اسلامی در سیره امیرالمومنین (ع) آمده است و ایشان گفته اند که چگونه باید زندگی کرد و امت اسلامی چه وظایفی بر عهده دارد.
 
خطیب جمعه تهران اضافه کرد: سیره امیرالمومنین بر حفظ اسلام و وحدت میان مسلمانان تاکید دارد و ما نیز باید این را سرلوحه کار و اعمالمان قرار دهیم.
 
آیت الله امامی کاشانی تاکید کرد: زمانی که همه دنیا علیه انقلاب اسلامی و جامعه اسلامی است باید برای وحدت تلاش کنیم.
 
وی با اشاره به دستگیری یک تروریست فعال در کردستان عراق از سوی دولت آلمان گفت: دولت آلمان بعد از 24 ساعت از دستگیری، این تروریست را آزاد کرد و از او عذخواهی هم کرده اند.
 
خطیب جمعه تهران با مطرح کردن این سئوال که چرا دولت آلمان باید تروریستی که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند را آزاد کند، افزود: آنان اتفاقا به دلیل اینکه او علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی فعالیت های تروریستی انجام می داد آزاد کردند.
 
وی همچنین با اشاره به خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی که در ایتالیا دستگیر شده است نیز گفت: اینها همه نشان از این است که آنان به شکلی حرکت می کنند تا فعالیت هایی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران انجام دهند. موضوع انرژی هسته ای و فعالیت های صنعتی ایران نیز نشان می دهد که آنها به دنبال محدود کردن فعالیتهای علمی ایران هستند.
 
امامی کاشانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر تکیه بر دو اصل مهم وحدت و رشد علمی نیز گفت: باید وحدت اقشار مختلف کشور مورد توجه و اهمیت قرار گیرد و همچنین به موضوع علم در مراکز علمی، دانشگاهها، حوزه های علمیه توجه ویژه ای شود.
 
خطیب جمعه تهران ادامه داد: دانشگاهها باید از نظر علمی رشد کنند و در رده اول دانشگاه های دنیا قرار گیرند و اساتید نیز از رشد علمی و سابقه خوبی برخوردار باشند.
 
وی اظهار داشت: نباید کلاس های درس را بی محتوا اداره کنیم و به مسائل سیاسی و بی اهمیت بپردازیم بلکه باید در کلاس های درس به رشد علمی دانشجویان توجه زیادی شود.
 
امامی کاشانی همچنین بر پرهیز از تندی کردن در جامعه تاکید کرد و گفت: تندی نکنید، به تندگویان و تندنویسان نیز توجه نکنید چرا که مبنای اسلام و منطق اسلام با تندی کردن مخالف است.
 
خطیب جمعه تهران تاکید کرد: نباید اجازه دهیم کیان کشور و اسلام با سخنان تند و تندی کردن برخی از افراد در دنیا متزلزل شود.
 
وی همچنین در خطبه اول به بیان فضایل اخلاقی پرداخت و با اشاره به سوره الرحمن به عنوان عروس قرآن گفت: این سوره بالاترین تجلی قرآن است و جوانان باید آن را بخوانند و بدانند که اگر بخواهند به جلوه ها و عمق مباحث برسند باید چگونه عمل کنند.
 
آیت الله امامی کاشانی ادامه داد: این سوره به ما می گوید که اگر درست از این جهان استفاده کنید در پی آن نعمت هاست و اگر غلط استفاده کنید راه باطل انسانها را به سمت جهنم می برد.
 
خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه انسانهایی که از جلال خداوند برخوردارند خوب از عالم بهره گرفته اند، افزود: اگر گناه کنیم گرفتار عذاب الهی خواهیم شد.
 
وی با اشاره به نزدیکی عید و آستانه نوروز نیز گفت: جوانان باید در این ایام به بینوایان بسیار توجه کنند و به عمق فضایل اخلاقی نیز فکر کنند.
 
 
کد خبر 1050496

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =