حل منع قانونی ادامه تحصیل دانشجویان مراکز فنی و حرفه ای در مجلس

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره سرانجام نامه این کمیسیون به وزیر آموزش و پرورش در مورد ادامه روند فعالیت دانشکده های فنی و حرفه ای گفت: قرار شد موانع قانونی ادامه تحصیل دانشجویان و هنرجویان این دانشکده ها را از طریق مجلس برطرف کنیم.

علی عباسپور تهرانی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: پاسخ نامه ای که به وزیر آموزش و پرورش داده بودیم هنوز نیامده است اما مذاکره ای با وی داشتیم که پیشنهادمان این بود که اگر قصد دارند دانشکده ها و مراکز فنی و حرفه ای را از آموزش و پرورش جدا کنند، به تدریج این امر دنبال شود.

روز گذشته عباسپور از ارسال نامه ای به وزیر آموزش و پرورش مبنی بر حل مشکل ادامه تحصیل دانشجویان مراکز و دانشکده های فنی و حرفه ای خبر داده بود.

طبق تصمیم جدید وزیر آموزش و پرورش دانشکده های فنی و حرفه ای و مراکز آن که دارای دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته بود به وزارت علوم واگذاری شده و به همین دلیل جذب دانشجو فعلا در این مراکز متوقف شده است که این امر موجب اعتراض دانشجویان این دانشکده ها و مراکز شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خلاصه سخنان وزیر آموزش و پرورش این است که قانون مانع ادامه فعالیت آموزش و پرورش در این حوزه شده و حتی دیوان محاسبات نیز آنها را مورد سئوال قرار داده که نمایندگان مجلس پیشنهاد کردند که این منع قانونی را حل کنند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره زمان رسیدگی به این موضوع در مجلس گفت: مجلس تا پایان امسال جلسه علنی ندارد اما این موضوع را در ابتدای سال 1389 بررسی خواهیم کرد.

کد خبر 1051572

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha