سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، طرح تدوین شناسنامه مهارتی افراد جویای کار را در قالب آموزشهای تخصصی و فنی و حرفه ای دنبال می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیرمحمد پرویز با معرفی علی انجم شعاع به عنوان معاون جدید فنی و آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، گفت: مقوله آموزش فصل الخطاب فعالیتهای سازمان بوده و تمام ماموریتها در سایر بخشها برای ارائه محصول مهارت با کیفیت بالا از طریق ارائه آموزش است.

سرپرست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اظهار داشت: برای تربیت افرادی که پاسخگوی نیاز بازار کار و کاملا کارآمد باشند باید ساز و کارها و فرآیندهای مناسب در روند ارائه آموزشها تدوین و اجرا شود. تمام عناصر دخیل در آموزش باید استاندارد لازم را داشته باشند و در یک برنامه تعریف شده و دارای زمانبندی تمام عناصر دخیل در آموزش از جمله مربی، فضا، امکانات و تجهیزات آموزشی و استانداردهای آموزشی احصاء شوند و سپس برای ارتقای کیفی آنها در راستای افزایش اثربخشی آموزشها، برنامه عملیاتی اجرا کرد.

پرویز با اشاره به تغییر مدیریت حوزه معاونت آموزشی، بیان داشت: انتظار می رود با بهره گیری از تجربیات موجود و نتایج به دست آمده از تشکیل 4 کارگروه بازنگری و ارزیابی برنامه های سازمان در بخشهای مختلف که در 2 ماه اخیر با مشارکت مدیران کل استانها در سازمان تشکیل شده و به صورت جدی مسائل را پیگیری کرده اند، بتوانیم شاهد اجرای برنامه های سازمان در راستای استراتژیها و سیاستهای اصلی باشیم.

همچنین حوزه معاونت فنی و آموزشی این سازمان در ماموریت جدید خود در نظر دارد، مراکز و مؤسسات کاریابی را که در رأس دیگر مراکز تولیدی و صنعتی قرار می گیرند را با رصد کردن درست، نیروی انسانی مورد نیاز بازارکار را تربیت کند. همچنین در برنامه های جدید ضمن تعامل جدی و دقیق با سایر معاونتها و بخشهای سازمان، یک برنامه زمانبندی شده در راستای تحقق استراتژیها، سیاستها و اهداف سازمانی اجرا خواهد شد که در رأس همه آنها ارتباط مستمر با حوزه اجرای آموزشها، کنترل و ارزیابی کیفی، محصول آموزش ارائه می شود.

گفتنی است، یکی از تهدیدهای جدی برای جامعه بیکاری و عدم اشتغال افراد است به نحوی که می توان گفت افراد در جامعه بیکار نیستند بلکه بی مهارت هستند. در همین راستا باید برای هر ایرانی یک شناسنامه مهارتی تدوین شود و در آن نیازهای وی در قالب آموزشهای فنی و حرفه ای پاسخ داده شود.
کد خبر 1051576

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha