صرفه جویی 475 میلیون مترمکعب آب در بخش کشاورزی

معاون دفتر شبکه ها و روشهای آبیاری وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سالجاری با اجرای روشهای نوین آبیاری و احداث شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی، معادل 475 میلیون مترمکعب آب صرفه جویی شده است.

علی اکبرمرادی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص فعالیتها و عملکرد دفتر شبکه ها و روشهای آبیاری در زمینه اصلاح الگوی مصرف، گفت: در سالجاری تاکنون 100 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور، تحت پوشش روشهای نوین آبیاری قرارگرفته که اجرای این طرح، منجر به صرفه جویی 440 میلیون مترمکعب آب شده است.

وی افزود: اجرای روشهای نوین آبیاری در هر هکتار، 4/4 تن افزایش تولید را رقم زده، به نحوی که امسال بالغ بر 440 هزار تن افزایش تولید محصولات کشاورزی محقق شده است.

معاون دفتر شبکه ها و روشهای آبیاری اظهارداشت: در سالجاری تاکنون، بالغ بر 35 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور، تحت پوشش شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی قرار گرفته است.

وی اعلام کرد: اجرای شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی در هرهکتار، هزار مترمکعب صرفه جویی آب را به دنبال داشته و در نهایت  در طول سال، 35 میلیون مترمکعب آب در این بخش، صرفه جویی شده است.

مرادی افزود: در سالجاری با اجرای روشهای نوین آبیاری و احداث شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی، معادل 475 میلیون مترمکعب آب در بخش کشاورزی صرفه جویی شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حمایت از شرکتهای تولیدکننده لوازم و قطعات آبیاری در داخل کشور، سبب جلوگیری از خروج ارز از کشور شده است.

کد خبر 1052025

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha