تخلفات ساختمانی در مازندران بالاست

ساری - خبرگزاری مهر : استاندار مازندارن گفت: با بررسی ساخت و سازهای استان حجم بالای پرونده های مطروحه در کمیسیون ماده 100 نشان دهنده میزان تخلفات ساختمانی و عدم رعایت مفاد پروانه ساختمانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر طاهایی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه کمیسیون ماده 100 استان در ساری افزود: این درحالی است که استقرار بنا در قطعه سطح اشغال تراکم و تعداد طبقات، تعداد واحد در کل بنا و تأمین پارکینگ که از ضروریات رعایت حقوقی عمومی و شهروندی است.

وی اظهار داشت: با استناد به ماده یک قانون تعاریف محدوده و حریم شهر مصوب ۱۳۸۴، کنترل و نظارت بر احداث هرگونه ساختمان و تأسیسات و به استناد ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها جلوگیری از عملیات ساختمانی ساختمان های بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه از تعهدات شهرداری ها است.

وی خاطرنشان کرد: کلیه شهرداری ها موظفند از پیشرفت فیزیکی هرگونه ساخت و ساز خلاف یا بدون پروانه در همان مرحله اولیه جلوگیری نمایند.

طاهایی همچنین میزان تخلفات ساختمانی و پرونده های مطروحه در کمیسیون ماده صد را نشان دهنده میزان کنترل و نظارت شهرداری ها بر ساخت و ساز شهرها دانست.

استاندار مازندران بیان داشت: به استناد ماده ۷ قانون شهرداری ها مهندسان ناظر ساختمان مکلفند نسبت به عملیات اجرایی ساختمان که به مسئولیت آنها احداث می شود اقدام کنند.

وی عنوان کرد: کلیه شهرداری ها موظفند پس از گزارش مهندسان ناظر در اسرع وقت نسبت به تخلف در همان مرحله اول پی و فوندانسیون پیگیری نمایند.

وی تاکید کرد: چنانچه به علت قصور مهندس ناظر ساختمان در اعلام گزارش به مرجع صدور پروانه ، موضوع تخلف از مفاد پروانه ساختمان در کمیسیون ماده صد قانون شهرداری ها مطرح و منجر به رأی تخریب و یا جریمه گردد شهرداری باید مراتب را به سازمان نظام مهندسی و کنترل ساختمان استان منعکس و شورای انتظامی نظام مذکور مکلف است مهندس ناظر را در صورت ثبوت تقصیر برابر قانون به حداکثر مجازات محکوم نماید.
کد خبر 1052283

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha