بندرعباس - خبرگزاری مهر: معاون برنامه ریزی استانداری هرمزگان گفت: اساسی ترین موضوع در ایام نوروز امنیت است که نیروی انتظامی باید برای آن برنامه ریزی کند و سپس ترافیک درون و برون شهری که چالشهای ویژه خود را دارد مد نظر دستگاه های متولی این امر باشد.

محمد نصوری در گفتگو با خبرنگار مهر در بندرعباس، گفت: اصلی ترین مسئله در خصوص مسائل ترافیکی مباحث درون شهری و برون شهری است و با توجه به مهمان پذیر بودن استان دستگاه ها باید برنامه ریزهای لازم را داشته باشند.

نصوری بیان کرد: روزانه 800 کامیون بر بار ترافیکی استان به دلیل واردات و صادرات به کشور افزوده می شود که ابن مسئله تونل تنگه زاغ را به عنوان اساسی ترین مشکل در ایام نوروز مطرح کرده است.

وی ادامه داد: روزانه در نقاط مختلف کشور شاهد به وجود آمدن مشکلات سفر مانند آنچه در ایام بهمن ماه بوجود آمد هستیم اما مانند اینجا بزرگ نمایی نشده است.

وی اشاره کرد: باید به گونه ای از سوی دستگاه ها برنامه ریزی صورت پذیرد که کمترین مشکل را در مبادی ورودی و خروجی استان داشته باشیم.

معاون برنامه ریزی استانداری هرمزگان اشاره کرد: در سطح شهر بندرعباس نیز در زمان تعطیلات بهمن ماه شاهد مشکلاتی بودیم که می توان از آنها به عنوان نمونه ای از مشکلاتی که ممکن است در نوروز پیش آید در نظر گرفته و برای آنها راه حل ارائه و آن را فرصت مناسبی برای کاستن از مشکلات احتمالی آینده استفاه کرد.

وی متذکر شد: ارائه خدمات مناسب به مسافران یکی از موضوعاتی است که باید مد نظر دستگاه های مختلف باشد و وزارت کشور در خصوص کاهش تصادفات و خسارات جانی و مالی تشویقاتی برای متولیان این امر در نظر گرفته است.

کد خبر 1052694

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha