برنامه‌های سایپا برای حفظ و احیای محیط زیست تداوم می‌یابد

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا گفت: برنامه های گروه سایپا برای حفظ و بهبود محیط زیست با قوت پیگیری خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نعمت الله پوستین دوز در مراسم کاشت 40 هزار اصله درخت که به تعداد کارکنان این شرکت کاشته می شود، گفت: از گذشته ارتباط بین انسان و طبیعت یک ارتباط معنی داری بوده اما با روند صنعتی شدن جامعه و پیشرفت علم و تکنولوژی این فاصله ها کم شده است.

وی افزود: هر چند  تکنولوژی برای انسانها آسایش و رفاه به دنبال دارد اما در حوزه بهره برداری برای محیط زیست ایجاد اختلال می کند.

پوستین دوز با اشاره به اینکه تعامل میان صنعت و محیط زیست باید بیشتر شود، افزود: گروه سایپا به عنوان مبتکر و پیشقدم در حوزه جمع آوری خودروهای فرسوده تلاش می کند تا در راستای تداوم زندگی طبیعی گام های اساسی بردارد.

وی تصریح کرد: گروه سایپا با ایجاد هماهنگی های لازم با سازمان محیط زیست استانداردهای صنعتی را در عرصه مونتاژ و تولید خودرو رعایت می کند. همچنین در حوزه زیست انسانی نیز در محیط صنعتی، نگاه بهداشت صنعتی و فاکتورهای انسانی در محیط کاری مورد توجه ما قرار دارد.

مدیر عامل سایپا افزود: گروه سایپا با تولید و عرضه محصول به بازار، خود را مسئول می داند تا به لحاظ فنی و تکنیکی سطح رضایت جامعه در رعایت مسائل زیست محیطی را ارتقا بخشد تا محیط زیست طبیعی شکل واقعی خود را حفظ کند.

وی تصریح کرد: کاشت هر درخت در حوزه زیستی، طبیعی  و زیبایی شناختی دارای اهمیت ویژه ای است و شرکت سایپا با کاش 40 هزار اصله نهال نقش کوچکی در بهبود زندگی اجتماعی و طبیعی مردم ایفا خواهد کرد.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست استان تهران نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: امیدواریم واحدهای صنعتی دیگر نیز از انجام چنین حرکت هایی الگوبرداری کرده تا کاشت درخت پیشاهنگ توسعه در مسیر حفظ محیط زیست باشد.

اشرفی پور افزود: حدود 80 درصد آلودگی محیط زیست توسط خودروها و 20 درصد توسط واحدهای صنعتی است که این واحدها باید در راستای حفظ محیط زیست انسان، قدم های اساسی بردارند و با قدرت وارد شوند.

وی تاکید کرد: واحدهای صنعتی باید به سطحی برسند که همه محصولات استانداردهای زیست محیطی را رعایت کنند چرا که محیط طبیعی ما دارای یک توان طبیعی است واگر رعایت نشود تاوان آن را مردم باید بدهند.

به گفته وی داشتن شهر و محیط سالم نیازمند مشارکت همه بخش ها از جمله بخش های دولتی، خصوصی و مردمی است.

کد خبر 1053431

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =