70 درصد بودجه عمرانی مصوب مترو پرداخت شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: توسط دولت 70 درصد از بودجه عمرانی مصوب مجلس در سال جاری برای مترو یعنی 220 میلیارد تومان پرداخت شد.

سیدجعفر تشکری هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: میزان بودجه عمرانی مصوب مجلس برای امسال 330 میلیارد تومان بود ولی این بودجه 30 درصد تعدیل شد و بودجه اختصاص داده شده به مترو، بر مبنای 70 درصد بودجه مصوب مجلس است.

به گفته وی، در واقع مترو تهران 70 درصد بودجه عمرانی مترو را کامل دریافت کرده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری با بیان این که 167 میلیارد تومان از بودجه عمرانی از ابتدای سال و حدود 50 میلیارد تومان نیز در روزهای پایانی سال به مترو پرداخت شده است، اظهار داشت: از اوایل هفته گذشته بحث اختصاص این بودجه مطرح بود ولی عملا در چند روز اخیر این مبلغ پرداخت شده است.

تشکری هاشمی در ارتباط با میزان یارانه بلیت اختصاص یافته به مترو گفت: در مجموع 13 میلیارد تومان بودجه از سوی دولت برای یارانه بلیت اتوبوسرانی و مترو پرداخت شد است.

وی بیان داشت: ردیف اعتباری مربوط به یارانه ها در بودجه سال جاری 30 میلیارد تومان بود که سه میلیارد تومان در ستاد سوخت کاهش پیدا کرد و از 27 میلیارد تومان یارانه بلیت کل کشور، 13 میلیارد تومان به شهرداری تهران اختصاص پیدا کرد.

کد خبر 1053974

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha