امام علی رحمان به تهران سفر می کند/ جشن بزرگ نوروز در تهران و شیراز

رئیس جمهور تاجیکستان به منظور گرامیداشت نوروز در نخستین سال ثبت این روز در سازمان ملل در روزهای هفتم و هشتم فروردین ماه به ایران سفر می کند.

علی اصغر شعردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تدارک دیده شدن برنامه های مفصل از سوی وزارت امور خارجه برای بزرگداشت نوروز تصریح کرد: امام علی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان در روزهای هفتم وهشتم فروردین ماه به همراه وزرای امور خارجه، فرهنگ، معارف،رئیس آکادمی علوم، رئیس اتحادیه نویسندگان و جمعی از شخصیتهای علمی، پژوهشگران و هنرمندان نامی تاجیکستان به جمهوری اسلامی ایران سفر خواهند کرد.

وی در خصوص برنامه های گرامیداشت نوروز گفت: آقای رحمان عصر روز جمعه عازم تهران خواهد شد و علاوه بر تهران قرار است برنامه ویژه ای نیز در شیراز با حضور مهمانان و مقامات کشورهای دیگر برگزار شود.

سفیر ایران در تاجیکستان با اشاره به اینکه بعد از ثبت نوروز به عنوان یک میراث معنوی توسط سازمان ملل نخستین جشن بین المللی در ایران برگزار می شود خاطر نشان کرد: در روز شنبه این جشن در تهران آغاز می شود و عصر همان روز برنامه های هنری و فرهنگی اجرا می شود.

شعردوست با بیان اینکه مقامات کشورهای دعوت شده به جشن نوروز قرار است روز یکشنبه عازم شیراز شوند گفت: در راستای گرامیداشت نوروز امام علی رحمان و دیگر مقامات حضور یافته در جشن نوروز ضمن بازدید از آرامگاه سعدی و حافظ در آیین بزرگداشت نوروز در شیراز شرکت می کنند.

وی تاکید کرد: همچنین برنامه مفصل و بزرگی در تخت جمشید شیراز تدارک دیده شده که رئیس جمهور تاجیکستان به همراه دیگر مهمانان در این مراسم که در راستای گرامیداشت نوروز طراحی شده شرکت خواهد کرد.

سفیر ایران در تاجیکستان در پایان با اشاره به دیدارش با سفیر افغانستان گفت: به گفته سفیر افغانستان حامد کرزای رئیس جمهور افغانستان نیز در جشن نوروز در ایران شرکت خواهد کرد.

کد خبر 1054041

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha