قوه قضائیه در پرونده های مفاسد اقتصادی به احدی باج نمی دهد

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه این قوه پیگیر پرونده‌ های عظیم مفاسد اقتصادی است اما حاضر به ریختن آبروی افراد نیست، گفت: همانگونه که بارها اعلام کرده‌ایم در این مسیر نه اهل جار و جنجالیم و نه به احدی باج می دهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس قوه ‌قضائیه در دیدار اعضای کمیسیون قضائی مجلس بر ضرورت همکاری میان قوه قضائیه و مجلس با هدف رسیدن به اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

آیت الله صادق آملی لاریجانی، برگزاری جلسات و نشستهای مستمر میان مدیران و مسئولان قضائی و نمایندگان مجلس را در تصمیم گیریها و مصوبات قضائی و حقوقی مجلس بسیار موثر توصیف کرد و گفت: برگزاری نشستهای مشترک می‌تواند موجب تبادل نظر و تعامل مناسب در جهت تصویب طرحها و لوایح قضائی مفید به حال مردم و موثر در رفع مشکلات قوه قضائیه شود.

رئیس قوه قضاییه افزود: توجه نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به طرحها، لوایح و مباحث مربوط به قوه قضاییه از طریق توسعه تعامل میان قوه قضاییه و مجلس در قالب نشستهای تخصصی می‌تواند شرایط بهتری را در حل و فصل و بهبود امور قضایی ایجاد کند.

جمع دیگری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در دیدار جداگانه‌ای با رئیس قوه قضاییه حمایت مجدد خود را از روند رسیدگی عادلانه و قانون مدارانه دستگاه قضایی نسبت به پرونده‌های مفاسد اقتصادی اعلام داشته و قاطعیت قوه ‌قضاییه در برخورد با مفاسد اقتصادی را موجب افزایش اعتماد عمومی و مایه اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران دانستند.

 آیت الله آملی لاریجانی در این دیدار، حمایتهای قاطع نمایندگان مجلس از مواضع و اقدامات قوه قضاییه را موجب دلگرمی دانست و گفت: قوه قضاییه بنا بر وظیفه ذاتی خود به دنبال برخورد قانونی و قاطع با مفاسد اقتصادی است و در این راه به مقام و جایگاه افراد توجهی نمی‌کند چرا که قطعاً رسیدگی عادلانه و قاطع به پرونده‌های مربوط به مفاسد اقتصادی و اعلام آن پس از تایید نهایی حکم، موجب افزایش شأن دستگاه قضایی و جایگاه نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

 وی با اشاره به این نکته که در مقابله و برخورد با فساد هیچ تردیدی نداریم، گفت: امیدوارم آنچه از دستمان برمی‌آید در کمک به احقاق حقوق مردم بتوانیم انجام دهیم تا در پیشگاه الهی و ملت بزرگ ایران سربلند باشیم.

 رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: در برخورد با فتنه‌های پس از انتخابات توجه به مصالح کلی نظام بسیار مهمتر و ضروری تر از هر اقدام عجولانه‌ای است و امیدوارم تمام گروههای سیاسی، اصحاب رسانه، مردم و نمایندگان مجلس با درک صحیح این موضوع قوه قضاییه را در راه مبارزه اصولی با  فتنه گران و نیز مبارزه با مفاسد اقتصادی یاری کنند.

 وی ضمن برحذر داشتن تمام مسئولان، افراد و گروههای سیاسی تاثیرگذار از ورود به بحث پرونده‌ها و سیر رسیدگیهای قضایی به ویژه مفاسد اقتصادی و مطرح کردن آن از طریق رسانه‌ها افزود: تنها پس از رسیدگی بی‌طرفانه و عادلانه پرونده‌های قضایی، از جمله مفاسد اقتصادی و صدور حکم نهایی، توسط قوه قضاییه می‌توان درباره آن اطلاع‌رسانی کرد.

 رئیس قوه قضائیه با تاکید بر ضرورت تغییر نگاه و فرهنگ مدیریتی در جامعه درباره رسیدگی‌های قضایی به اتهامات وارده، گفت: چه اشکالی دارد مسئولی در هر رده‌ای که هست اگر اتهامی به او وارد و به دادگاه احضار شد به دادگاه برود و از خودش دفاع کند و اگر شکایتی هم دارد مطرح کند تا راه برای گمانه‌زنی و شایعه ‌پراکنی رسانه‌ای بسته شود.

آیت الله لاریجانی افزود: قوه قضائیه پیگیر پرونده‌های عظیم مفاسد اقتصادی است و البته پرونده‌ها را قدم به قدم پیش می‌برد و حاضر به ریختن آبروی افراد هم نیست اما در این راه همانگونه که بارها اعلام کرده‌ایم نه اهل جار و جنجال هستیم و نه به احدی باج می‌دهیم چرا که کار ما تنها کار قضایی  و توکل ما بر حق تعالی است.

کد خبر 1062697

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =