دكتر خرازي وزير امورخارجه كشورمان در مسير خود به مانيل طي توقف در سنگاپور با وزير امورخارجه سنگاپور ملاقات كرد و در اين ديدار دو طرف پيرامون زمينه هاي همكاري و راههاي تقويت و گسترش مناسبات تبادل نظر كردند.

به گزارش خبرگزاري مهر، دكتر خرازي و همتاي سنگاپوري در اين ملاقات سرمايه گذاري مشترك و تسهيلات دو طرف براي صدور رواديد به منظور افزايش تردد تجار و بازرگانان و تبادل توريست بين تهران و سنگاپور را بررسي كردند.

وزيران خارجه ايران و سنگاپور افزاش تماسها در سطوح مختلف را مورد تاكيد قرار دادند و اين تبادلات را موجب شناخت بيشتر از تواناييها و امكانات دوطرف برشمردند. دو طرف سفر نخست وزير سنگاپور به تهران را گام موفقيت آميزي در مسير همكاريهاي جديد طرفين ارزيابي كردند.

وزير امورخارجه سنگاپور كه پيش از اين در سمت وزير تجارت و بازرگاني به كشورمان سفر كرده بود ديدار خود از ايران را بسيار مفيد و سازنده خواند و لزوم تلاش دو طرف براي آشنايي هرچه بيشتر و نزديك از امكانات متقابل را ضروري برشمرد. ايشان در اين ملاقات تاكيد كرد روابط بسيار خوبي ميان تهران ايران و سنگاپور است و بايد آن را ارتقا دهيم. وي در اين ديدار بخشي از سياستهاي كلان سنگاپور در زمينه تجارت و اقتصاد را تشريح كرد. وزير امورخارجه كشورمان نيز اقدامات و گامهاي ايران در جهت توسعه اقتصادي و اجتماعي و سياست دولت براي توسعه مناطق آزاد و حذف تعرفه گمركي با برخي كشورها را تشريح نمود و آمادگي تهران براي مشاركت در طرحهاي سرمايه گذاري مشترك را اعلام داشت.

 

کد خبر 106880

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha