زنجان - خبرگزاری مهر: مدیرکل محیط زیست استان زنجان با اشاره به فعالیت 327 واحد آلاینده آب در استان زنجان گفت: از این تعداد 227 واحد دارای سلفتیک (تجهیزات تصفیه آب) هستند.

جواد تاراسی در گفتگو با خبرنگار مهر در زنجان با بیان اینکه واحدهای آلاینده محیط زیست به خارج از شهر منتقل می‌شود، افزود: یکی از برنامه‌‌های مهم این اداره کل برخورد با واحدهای آلاینده متخلف در استان است و در این راستا واحدهای صنعتی آلاینده که مسائل زیست محیطی را نادیده می‌گیرند به خارج از شهر منتقل می‌شوند.
 
وی با اشاره به فعالیت 132 واحد آلاینده هوا در سطح استان زنجان ادامه داد: از این تعداد تنها 83 واحد دارای فیلتر تصفیه هوا هستند.

تاراسی با بیان اینکه اینگونه واحدهای آلاینده مشکلاتی را برای محیط زیست ایجاد می‌کنند، افزود: در این راستا واحدهای مشکل‌دار پلمپ می‌شوند.

مدیر‌کل محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه پایش گسترده واحدهای صنعتی در زمین‌های استراتژیک از دیگر اقدامات اساسی محیط زیست استان گفت: در این زمینه از ایجاد واحدهای صنعتی در زمین‌های استراثژیک خودداری می‌شود.
 
تاراسی افزود: با اجرای مناسب طرح آمایش سرزمین و بومی سازی آن می توان به کاهش روند رو به رشد آلاینده ها امیدوار بود و همین امر می تواند نقش مهمی در حفاظت و کاهش آلودگی محیط زیست استان داشته باشد.

وی با بیان اینکه یکی از مباحث جدی محیط زیست استقرار واحدهای صنعتی در استان و حرکت در مسیر آمایش استان است، تصریح کرد: طرح آمایش استان با همکاری نخبگان مطالعه و در دست اجرا قرار دارد.

مدیر‌کل محیط زیست استان زنجان با تاکید بر اینکه استان زنجان ظرفیت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد، گفت: محیط زیست استان آمادگی دارد زمین‌های مناسبی را با توجه به مسائل زیست محیطی آن در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

تاراسی همچنین مدیریت زباله شهری را از  برنامه های مهم محیط زیست استان زنجان عنوان کرد و گفت: این برنامه نیز با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود.

تاراسی با اشاره به اینکه مکان یابی و جانمایی زباله در دهیاری‌های استان از اقدامات دیگر این اداره کل در سال جاری است، افزود: این طرح تا پایان سال جاری در روستاهای بالای 60 خانوار استان اجرایی می‌شود.
کد خبر 1070288

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =