بازرسی ویژه از 5 هزار مرکز دولتی و غیر دولتی بهزیستی

مدیر کل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان بهزیستی گفت: با اجرای دومین طرح نظارت فراگیر بر مراکز بهزیستی پنج هزار مرکز دولتی و غیردولتی تحت پوشش مورد ارزیابی بازرسان ویژه این سازمان قرار می گیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدحسین خادم حسینی گفت: دومین دوره طرح نظارت فراگیر بهزیستی با سازماندهی 200 نفر از کارشناسان متخصص بهزیستی در قالب تیم های بازرسی ویژه انجام می شود.

وی افزود: این برای دومین سال است که در کنار نظارتهای مستمر و معمول، طرح فراگیری برای بازرسی فراگیر مراکز بهزیستی اجرا می شود.
 
وی با اشاره به اینکه در اولین دوره اجرای این طرح نظارتی ، تعداد سه هزار و 100 مرکز در 30 استان کشور بازدید شد، گفت: از کل  مراکز بازرسی شده 356 مرکز به استناد بررسی کارشناسان طرح، نیازمند بازرسی و بررسی دقیق‌تر بودند و به 60 مرکز هم تذکر کتبی داده شد .
 
 مدیر کل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان بهزیستی گفت: مراکز توانبخشی معلولان و سالمندان، کلینیکهای مددکاری ، مراکز آسیبهای اجتماعی، مراکز درمان اعتیاد و نیز ده درصد از مهدهای کودک که صورت اتفاقی انتخاب می شوند، توسط تیم های نظارتی ویژه مورد بازدید قرار می گیرند و فرم های ویژه در خصوص وضعیت خدمات دهی تکمیل خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی پیشرو در واگذاری تصدی گری به بخش غیردولتی بوده ، گفت: توسعه مراکز غیردولتی به افزایش کیفیت خدمات منجر شده ، اما همزمان با واگذاری تصدی های دولتی ، سازو کارهای نظارتی نیز باید توسعه پیدا کند.
 
وی افزود: در طرح نظارت فراگیر امسال استانداردهای مراکز به لحاظ رعایت دستورالعمل های تخصصی، وضعیت کادر فنی و نیروی انسانی، وسائل و لوازم  مصرفی، شرایط ساختمانی و تهویه ای  و ... و به طور کلی مواردی که با  رفاه و آسایش خدمت گیرندگان مرتبط باشد ، مورد نظارت قرار می گیرد.
کد خبر 1070367

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =