علوی گرگانی خواستار حل مشکل ترافیک مرکز شهر قم شد

قم - خبرگزاری مهر: یکی از مراجع تقلید قم خواستار برنامه‌ریزی مسئولان برای حل مشکل ترافیک در هسته مرکزی شهر قم شد.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی، صبح یکشنبه در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر قم، گفت: یکی از مهمترین مشکلات فعلی قم ترافیک سنگین در مرکز شهر و به خصوص خیابان‌های ارم و صفائیه است و مسئولان شهر قم به این دلیل که این مناطق محل آمد و رفت اصلی مردم قم و به ویژه زائران است باید حل ترافیک آن را در اولویت برنامه هایشان بگذارند.

وی در ادامه خواستار کار شبانه روزی مسئولان در جهت خدمت به مردم قم شد و افزود: مسئولان سعی کنند که در برنامه‌ها اولویت گذاری داشته باشند و کارها را با سرعت بیشتری پیگیری کنند تا بدین وسیله آسایش مردم تأمین شود.

علوی گرگانی همچنین ضمن حساس توصیف کردن فعالیت شوراها در کشور اظهار داشت: اگر حسن تدبیر و تفاهم در کار اعضای شوراها در کل کشور باشد یقینا فعالیت آن‌ها نتیجه بهتری در بر خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه شهر مقدس قم مرکز جهان تشیع است، اضافه کرد: مسئولیت شما در قم بسیار سنگین است زیرا چشم جهان به این شهر دوخته شده است.

زمین‌های طرح حرم - جمکران تا پایان سال تملک می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این دیدار طی سخنانی ضمن ارائه گزارشی از مهمترین برنامه‌ها و طرح‌های شورای اسلامی شهر و شهردای قم بیان داشت: شورای اسلامی شهر قم در سال گذشته به طور متوسط روزانه دو جلسه برگزار کرد و به سه هزار و 750 نامه مردمی پاسخ داد.

حجت الاسلام سید محمد آتش‌زر با بیان اینکه سال گذشته حدود 500 میلیارد اوراق مشارکت طرح حرم - جمکران به فروش رسید، گفت: تا پایان سال جاری کار تملک زمین‌های مربوط به طرح به پایان می‌رسد و تا یک ماه دیگر نیز پیمانکار احداث خیابان و پل‌های این طرح انتخاب می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از معضلات جدی شهر قم مسئله ترافیک شهری است، خاطرنشان کرد: سیاست جدی شورای شهر و شهرداری قم در سال جاری احداث 10 تقاطع غیرهمسطح است که البته چند تقاطع هم اکنون در حال احداث است.

آتش‌زر همچنین اظهار داشت: خوشبختانه فعالیت شورای سوم شهر قم به ویژه با نگاه خوبی که دولت فعلی به شهر مقدس قم دارد رشد بسیار خوبی داشته و امید است که در آینده نزدیک با حمایت دولت شاهد توسعه و آبادانی دوچندان این شهر باشیم.

کد خبر 1070420

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha