رشد دو برابری اعتبارات خراسان جنوبی

بیرجند - خبرگزاری مهر: استاندار خراسان جنوبی از افزایش دو برابری اعتبارات سال جاری استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: امسال 628 میلیارد ریال اعتبار به استان اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر در بیرجند، قهرمان رشید صبح یکشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال گذشته برنامه ریزی شده بود اعتبارات دو برابر افزایش یابد و این امر تاکنون تحقق نیافته است در تلاش هستیم اعتبارات سال جاری استان را دو برابر افزایش دهیم.

وی اظهار داشت: از 169 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی استان در سال گذشته مبلغ 44 میلیارد تومان در حسابها باقی مانده است که باید تا پایان خرداد سال جاری این مبلغ هزینه شود.
 
وی از دو برابر شدن اعتبارات سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: این امر به زیر ساختها کمک می کند تا در بخشهای صنعتی و خصوصی سرمایه گذاری های لازم صورت بگیرد.
 
رشید افزود: با توجه به اینکه وزارتخانه ‌ها اعتبارات ویژه ای دارند مدیران باید سعی کنند تا سهم استان را از این اعتبارات دریافت کنند.
 
معاون برنامه ریزی استاندار خراسان جنوبی نیز در این جلسه تصریح کرد: 62 میلیارد و 894 میلیون و 200 هزار تومان اعتبارات هزینه ای سال جاری خراسان جنوبی است.
 
مجید امینی بیان داشت: در بخش حقوق و مزایا اعتباری بالغ بر 230 میلیارد ریال با بیش از 30 درصد رشد و در سایر بخشها اعتباری بالغ بر 390 میلیارد ریال با بیش از 25 درصد رشد مصوب شده است.
 
وی از تامین اعتبار 90 میلیارد ریالی بازنشستگان سازمان جهاد کشاورزی تا پایان سال خبر داد و خاطرنشان کرد: تمامی نیازمندیها و مشکلات موجود در دستگاه‌های اجرایی در سال جاری مرتفع شده است.
 
معاون برنامه ریزی استاندار خراسان جنوبی یادآورشد: در سفر سوم هیئت دولت اعتباری بالغ بر 577 میلیارد ریال به پروژه‌های پیشنهادی در بخش فرهنگی تخصیص یافته است.
 
نماینده مردم قاین در مجلس نیز با انتقاد از اینکه در دوسفر قبلی هیات دولت به خراسان جنوبی اعتبارات و مصوبات به صورت 100درصد تحقق نیافته است، گفت: اگر در سال جاری مصوبات به صورت کامل تحقق پیدا نکند در مرحله اول دولت ضرر می کند.
 
حجت ‌الاسلام موسی قربانی یادآور شد: با توجه به اینکه اعتبارات امسال دو هزار و 500 میلیارد ریال است اما مجلس شورای اسلامی یک هزار و 180 میلیارد ریال را مصوب کرده است مدیران باید با بررسی دقیق راه حل پیشنهاد دهند تا دچار مشکل نشویم.
کد خبر 1070478

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha