رزمایش پیامبر اعظم کاملا دفاعی است/ امنیت جهانی درگرو امنیت خلیج فارس

یک کارشناس مسائل استراتژیک و نظامی گفت: حفظ امنیت خلیج فارس کمک بزرگی به امنیت جهانی است و حرکت در جهت افزایش امنیت این آبراه در بر گیرنده منافع تمامی کشورهای منطقه و فرا منطقه ای است.

حسین علایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره رزمایش پیامبر اعظم 5 که توسط سپاه در خلیج فارس در حال برگزاری است ، افزود: این رزمایش به منظور ارتقا توانمندی های دفاعی کشورمان طرح ریزی شده است و در برابر تهدیدهای برخی کشور های فرا منطقه است.

وی تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران بارها مناسبات خود با کشورهای اسلامی حاشیه خلیج فارس را حسنه توصیف کرده و توانمندی خود را در جهت امنیت تمامی این کشورها مطرح ساخته است.

فرمانده سابق ستاد مشترک سپاه پاسداران ، پیام مانور پیامبر اعظم را عاری از تهدید علیه کشور های منطقه دانست و گفت:از همین رو در آغاز این مانور از تمامی کشور های حوزه خلیج فارس دعوت شد که در این مانور حضور داشته و یا حتی مانور را به صورت مشترک برگزار کنند.

وی با اشاره به حضور نمایندگان قطری در رزمایش پیامبر اعظم گفت: کشورهای منطقه خود می دانند که این گونه رزمایش های ایران هیچ تهدیدی برای آنها نداشته و مخاطب اصلی آن کشورهای خارجی تهدید کننده جمهوری اسلامی ایران است.

این کارشناس مسائل استراتژیک و نظامی در ادامه امنیت خلیج فارس را مورد مسئله مورد علاقه کشورهای منطقه و غیر منطقه ای عنوان کرد و گفت:همه کشورها خواهان تبادل امن از این آبراه بوده و به همین دلیل نیز جمهوری اسلامی در جهت حفظ امنیت آن می کوشد.

علایی در پایان تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران برای جلب اعتماد کشورهای همسایه جنوبی از هیچ اقدامی فروگذار نکرده و در این مسیر خواستار مشارکت آنها یا نظارتشان بر این رزمایش شده و در عین حال نوع رزمایش را به گونه ای طراحی کرده که کاملا دفاعی بوده است .  
 

کد خبر 1070481

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha