اجرای طرح عفاف و حجاب از ادارات آغاز شد

مصطفی محمد نجار از آغاز اجرای طرح عفاف و حجاب در کشور خبر داد و اعلام کرد که مردان نیز مشمول این طرح می شوند.

مصطفی محمدنجار وزیر کشور در حاشیه گردهمایی مدیران کل امور زنان استانداریهای کشور در پاسخ به خبرنگار مهر ، با اعلام این خبر افزود: این طرح با تشکیل 6 کارگروه آغاز شده است و اجرای آن از سازمانها و ادارات کشور شروع می‌شود.

وی با بیان انیکه مهمترین موضوع در زمینه اجرای طرح عفاف و حجاب در کشور فرهنگ‌سازی در این زمینه است، افزود: اجرای این برنامه از سوی رسانه ملی و با توجه به فرهنگ‌سازی در این زمینه و توجه به مد و لباس اجرا می‌شود.

نجار با تاکید بر اینکه برنامه‌های اجرایی طرح عفاف و حجاب از سال گذشته در کشور جریان داشته است، ادامه داد: ستاد صیانت از حقوق شهروندی با همکار سازمانهای مختلف این موضوع را پیگیری کردند و 6 کارگروه تخصصی در زمان حاضر برای اجرایی شدن برنامه‌های طرح عفاف و حجاب در وزارت کشور فعالیت می‌کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: طرح عفاف و حجاب با تقویت باورهای اسلامی در کشور محقق خواهد شد و باید با تدابیر لازم و به دور از هیاهو این طرح اجرایی شود.

وی تاکید کرد: مجریان طرح عفاف و حجاب باید آموزشهای لازم در زمینه امر به معروف و نهی از منکر را دیده باشند و از صلاحیت لازم برای مشارکت در این طرح برخوردار باشند.

نجار یکی از دغدغه‌های امروز کشور را اجرای این طرح به صورت صحیح عنوان کرد و افزود: حجاب نیمه دیگر عفاف است و باید تلاش شود تا در جامعه نهادینه شود.

وی ادامه داد: طرح عفاف و حجاب تنها شامل زنان نمی‌شود بلکه مردان نیز باید در این زمینه اقداماتی انجام دهند.

کد خبر 1070569

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =