ایران آماده حرکات نوین درعرصه سیاست و اقتصاد/ لزوم پرهیز از منهاییون

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رهبری های حضرت آیت الله خامنه ای و بصیرت و هوشمندی ملت و نیروهای انقلاب مسائل مختلف در کشور را مرتفع کرد، گفت: ایران هم اکنون آماده حرکات نوین در عرصه سیاست و اقتصاد است.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به طبس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز یکشنبه با حضور در مراسم سالروز واقعه طبس که در محل این حادثه برگزار شد ، در خصوص وحدت درون کشور گفت: اگر بخواهیم شعار سال را محقق کنیم نیروهای انقلابی باید درون کشور نسبت به هم وفادار و صمیمی باشند، روی اصول انقلاب ایستادگی کنند، پیرو رهبری باشند و با ادب و متانت ظرفیت های اقتصادی کشور را بالفعل کنند.

وی گفت: رهبری های حضرت آیت الله خامنه ای و بصیرت و هوشمندی ملت و نیروهای انقلاب مسائل مختلف در کشور را مرتفع کرد و در حوادث ماه های اخیر این تیربینی شرایط را تغییر داد و ایران هم اکنون آماده حرکات نوین در عرصه سیاست و اقتصاد است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به افول قدرت آمریکا گفـت : امروز بیداری در ‏دنیا به وجود آمده و نشاط اقتصادی در کشورها وجود دارد. قدرتهای جدید ظهور کرده‌اند و آمریکایی ‌ها نمی‌توانند ‏بدون این قدرتها و لحاظ نظر آنها کارشان را پیش ببرند. اما هنوز قدری ناشیانه در این مسیر حرکت می‌کنند. به ‏جای آنکه وارد مرحله دیگری شده و شرایط را درک کنند دنبال نوعی کلاهبرداری هستند، اما ما از این مرحله ‏عبور کرده‌ایم و آمریکایی ها باید بفهمند که ما در دنیای پس از آمریکا زندگی می‌کنیم و آمریکا نمی‌تواند برای سایر ‏کشورها تعیین تکلیف کند. ‏

رئیس مجلس در خصوص موقعیت ایران نیز گفت: رهبری‌های حضرت امام(ره) و حضرت آیت الله خامنه‌ای در ‏مسایل مهم و اساسی ما را از مرحله شرایط پر تهدید برای ایران عبور داد. ما در دوران اول انقلاب ‏وضعیت مستقر از نظر دفاعی، اقتصادی و سیاسی نداشتیم. رئیس جمهوری مثل بنی صدر داشتیم که به جای تلاش ‏در جهت تقویت بنیانهای انقلاب با ایجاد شرایطی یک شخصیت مثل محمد منتظر قائم را از ما گرفت. ‏

وی خطاب به حاضران در مراسم ادامه داد: ‏اینکه امروز این همه جیغ می کشند به خاطر دستیابی شما به فن آوری هسته ای است، شما کشوری شدید که تکنولوژی صلح آمیز هسته ای دارید و فشار آنها به خاطر همین است. البته ما پنهان کاری هم نمی کنیم اگر می گوییم سلاح هسته ای نداریم درست است از طرفی هم صنایع موشکی خود را نیز معرفی می کنیم. آمریکا امروز در مقابل قدرت نظامی ایران حقیر است ایران در جایگاهی قرار دارد که عنصر تاثیر گذار در منطقه است که البته برخی دغل کاران در منطقه این تاثیر گذاری در منطقه را به جنگ شیعه و سنی تعریف می کنند. اینها می خواهند خود را به گمراهی بزنند زیرا فکر امام اتحاد اسلامی بود.

لاریجانی با تاکید بر اینکه همین راهی که ما را به این نقطه رسانده باید ادامه یابد، گفت: ما پیشرفت زیادی داشته ایم و قلدرمابی آمریکایی ها تا حدی تغییر کرده است. البته حرفهای درشت می زنند اما خودشان هم می دانند چه وضعیتی دارند.

رئیس مجلس تاکید کرد: راهی که ما را به این نقطه رسانده باید ادامه یابد، این راهی است که رهبر انقلاب بر آن صحه گذاشته است.

وی با بیان اینکه برخی حرف های سست در کشور نباید اراده ها را سست کند، گفت: برخی حرف ها در حوزه فرهنگ زده می شود که حرف های اصیلی نیست و راهی نیست که روحانیت شیعه آن را دنبال کرده باشد.

نماینده قم به سخن شهید مطهری مبنی بر اینکه از منهاییون - یعنی آنهایی که اسلام منهای روحانیت را مطرح می کنند- بپرهیزید، اشاره و خاطر نشان کرد: مسئله ما لباس نیست بلکه حرکت اجتهادی که تفکر اصیل اسلامی را از دوره پیامبر اخذ کرده و به اینجا رسانده مد نظر ماست. انحرافاتی که در گذشته شاهد بودیم در نتیجه جدایی اسلام از روحانیت است.

لاریجانی گفت: مسئله دیگر مسئله سیاسی است رهبر در مسیر رویارویی ایران و آمریکا راه را مشخص کرده است. ملت ایران به دنبال احقاق حقوق خود است و نمی خواهد به کسی ستم کند اما خود را فریب هم نمی دهد ، تابلویی که امروز آمریکایی ها در منطقه ترسیم می کنند نوعی فریبکاری است الفاظ تغییر کرده است اما در دوران اوباما آیا در مورد فلسطین تغییری صورت گرفت یا نسبت به آن ستم مضاعفی شد. این رفتارها دروغین است اوباما در مورد ایران نیز نامه نگاری کرد اما در پس آن رفتارهای سختگیرانه و تحقیرآمیز داشت و نباید فریب این رفتارها را خود.

وی خطاب به آمریکایی ها گفت: بفهمید که نمی توانید گردن کلفتی کنید باید حقوق ایران را محترم بشمارید. ما نمی خواهیم شرایط منطقه جنگ آلود باشد اما با مشکلات هم نمی توانید سرگرمی ایجاد کنید.

لاریجانی با بیان اینکه پروژه آمریکا پروژه پیچیده برای کل منطقه است تصریح کرد: باید مراقبت کنیم تا در مقابل دسایس آمریکایی ها بایستیم.

رئیس مجلس با اشاره به وجود مسائل و مشکلاتی در استان یزد خاطر نشان کرد: به مرکز پژوهش ها تاکید کردم بحث آمایش سرزمینی و سرمایه گذاری های جدید در برخی مناطق با نگاه عادلانه در برنامه پنجم دنبال شود.

در پایان مراسم از پدر و مادر شهید محمد منتظر قائم اولین فرمانده سپاه طبس با اهدای دو جلد قرآن و دو سفر زیارتی به مکه تجلیل شد.

کد خبر 1070581

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha