هدف از نظارت بر فعالیت رسانه‌ها ارتقاء پایگاه آنان در میان مردم است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سلسله نشستهای دوره‌ای خود با مدیران مسئول مطبوعات و خبرگزاریهای کشور، ارتقاء سطح کیفی و محتوایی رسانه‌ها را سیاست اصلی این وزارتخانه در این حوزه عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمد حسینی  رسانه‌ها را به پایبندی هر چه بیشتر اصول نظام، آرمانهای انقلاب، حفظ منافع ملت و رعایت اخلاق حرفه‌ای فراخواند.

وزیر ارشاد با بیان اینکه مبنای ارتباط ما با  رسانه‌ها رفاقت، دوستی و صمیمیت است افزود: ما در عین حال متعهد به حوزه وظایف خود هستیم و اجازه نمی‌دهیم برخی نشریات با پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و در تضاد با منافع ملت فضای رسانه‌ای کشور را دستخوش بحران سازند.

وی با اشاره به برخی تصمیمات هیئت نظارت بر مطبوعات در خصوص توقیف نشریات گفت: گاهی ممکن است ما با این تصمیمات مخالف باشیم اما در نهایت باید به تصمیم جمعی احترام گذاشت.

حسینی هدف وزارت ارشاد از نظارت دقیق و مستمر بر فعالیت رسانه‌ها را ارتقاء پایگاه مردمی آنان دانست و گفت: اگر رسانه‌ها مطالب خلاف واقع را منتشر کنند و یا به بزرگنمایی مسائل حاشیه‌ای بپردازند به اعتبارمنبع خود در میان مردم لطمه جدی وارد می‌سازند.

وزیر ارشاد نقد سازنده و مبتنی بر واقعیات را از ضروریات یک جامعه پویا و زنده  برشمرد و تاکید کرد: اگر کسانی با هر نوع گرایش سیاسی و حزبی خارج از چارچوبهای نظام و کشور حرکت کنند هیچ تعهدی نداریم که از آنها حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه هدف اصلاح است و نه تخریب و تحدید، از مدیران مسئول مطبوعات و خبرگزاریهای  کشور خواست با نگاه ملی به منافع کشور سیاستهای رسانه‌ای و خبری خود را پایه‌ریزی کنند و با انعکاس دقیق و بدون غرض، دولت را در تحقق اهداف و برنامه‌هایش یاری سازند.

حسینی به حجم و ابعاد گسترده برنامه‌های دولت در تمامی وزارتخانه‌ها و سازمانها اشاره کرد و خطاب به مدیران مسئول از آنان خواست با نظارت بیشتر بر محتوای مطالب و فعالیت روزنامه‌نگاران و خبرنگاران زمینه نقدهای منصفانه و نه شخصی و سلیقگی را فراهم آورند.

وی احساس تعهد و مسئولیت و امانتداری در نشر اخبار را رکن اصلی فعالیت در این حرفه دانست و گفت: انتظار  می رود روزنامه نگاران و فعالان پیشکسوت مطبوعاتی در این زمینه بیش از گذشته همت کنند.

وزیر ارشاد همچنین به طرحهای دولت در زمینه کاهش مصرف انرژی و هدفمند سازی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها در زمینه فرهنگ سازی این دو طرح بزرگ می‌توانند نقش محوری ایفا کنند و با گزارشها و اخبار دقیق و کارشناسی روند اجرایی این طرحها را تسهیل سازند.

حسینی در پایان سخنانش تصریح کرد: تا آنجایی که بتوانیم سعی می‌کنیم در توقیف نشریات عجله نکنیم و کار را با تعامل، تذکر و گفتگو پیش ببریم.

کد خبر 1070583

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha