طرح کادستر در کرمان 92 درصد پیشرفت کرده است

کرمان - خبرگزاری مهر: مدیر کل ثبت اسناد واملاک استان از جمع آوری اطلاعات طرح کاداستر در 92درصد واحدهای ثبتی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در کرمان، مدیر کل ثبت اسناد واملاک استان کرمان عصر دوشنبه در جلسه شورای قضایی استان کرمان از جمع آوری اطلاعات طرح کاداستر در 92 درصد حوزه های ثبتی استان خبر داد و گفت: با جمع آوری اطلاعات در حوزه ثبتی انار، تمامی 14 حوزه ثبتی استان برای اجرای هماهنگ طرح کاداستر آماده می شود.

صعید تصریح کرد: آموزشهای لازم در این رابطه در سطح مطلوبی در استان انجام شده و تمامی حوزه های ثبتی آماده ارائه خدمات مختلف با بهره گیری از این سیستم در آینده نزدیک به مراجعیین خواهند بود.

وی همچنین از صدور اسناد مالکیت دولتی در سطح استان خبر داد و یاد آورشد: این امر تنها در شهرستان بم و به لحاظ شرایط خاص بعد از زلزله پایان نیافته و انجام آن در برنامه های اولویتی سال جاری است.

صعید از هماهنگی کامل ثبت اسناد با مسکن و شهرسازی در حوزه خدمات رسانی برای متقاضیان مسکن مهر در استان خبر داد و گفت: در حوزه اراضی وقفی مواردی وجود دارد که درحال پیگیری از اداره کل اوقاف وامور خیریه می باشد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان به انجام بازرسیهای کارشناسی از دفترخانه های اسناد رسمی و ازدواج و طلاق اشاره کـرد و گفت: این امــر به صورت روزانه و با حساسیت انجام می شود و با شدت با تخلفات و جرایــم برخوردمی شود.

وی شیوع پدیده جعل اسناد را در سطح کشور یک معضل مهم و آفت اثبات مالکیت برشمرد و خاطر نشان ساخت: با حمایتهای دستگاه قضایی در استان و انجام اقدامات حفاظتی و پیشگیرانه در سال 88 تنها سه مورد جعل اسناد در استان کرمان به وقوع پیوست که عاملان آن دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
 
صعید ارسال اسناد مالکیت متقاضیان را از طریق پست برای مردم گامی مهم در راستای خدمات رسانی بهتر این اداره کل وجلوگیری از مراجعه و ازدحام مراجعین ذکر کرد که در حال حاضر درحال انجام می باشد

وی از تجهیز واحدهای ثبتی به بایگانیهای مجهز ریلی و سیستمهای امنیتی خبر داد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان از انعقاد تفاهم نامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان اوقاف وامور خیریه خبر داد و تاکید کرد: بخش عمده ای از اراضی وابنیه در سطح کشور وقفی است و این تفاهم نامه زمینه ثبت مالکیت و حفاظت از حقوق وقف را فراهم می آورد.

کد خبر 1070803

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha