پیشی گرفتن محافظه کارهای انگلیس/ سقوط حزب کارگر به رتبه سوم

کمتر از دو هفته به برگزاری انتخابات عمومی انگلیس، نظرسنجی ها از کاهش محبوبیت حزب حاکم این کشور به رهبری گوردون براون نخست وزیر حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نظرسنجی ها نشان می دهد که حزب کارگر انگلیس به رهبری "گوردون براون" نخست وزیر در بدترین وضعیت خود پیش از انتخابات عمومی این کشور قرار گرفته و از کمترین شانس برای هدایت دولت آتی انگلیس برخوردار است.

بر اساس نظرسنجی های مختلف حزب براون در بین سه حزب اصلی رقیب درانتخابات پارلمانی انگلیس که قرار است در روز ششم ماه می برگزار شود، پس از احزاب محافظه کار و لیبرال دموکرات به رتبه سوم سقوط کرده است.
 
آخرین نظرسنجی انجام شده توسط موسسه "کام رس" که نتایج آن در روزنامه ایندیپندنت به چاپ رسیده نشان می دهد حزب محافظه کار به رهبری "دیوید کامرون" با 34 درصد آرا در صدر است. در رتبه دوم این نظرسنجی نیز حزب لیبرال دموکرات به رهبری "نیک کلگ" با 29 درصد جای گرفته و حزب کارگر با 28 درصد رتبه ای بهتر از سومی به دست نیاورده است.
 
 
خبرگزاری انگلیسی "پرس اسوسیشن" نیز گزارش داد که نظرسنجی انجام شده توسط نشریه "مردم" حاکی است حزب کارگر این کشور تنها 23 درصد آرا را کسب کرده و در مقابل حزب لیبرال دموکرات با 32 درصد در صدر قرار دارد.
 
در همین حال ساندی تایمز نتایج نظرسنجی دیگری را منتشر کرده که توسط موسسه  YouGov انجام گرفته و بر اساس آن حزب محافظه کار با 35 درصد در صدر جای گرفته و پس از آن حزب لیبرال دموکرات با 29 درصد در رتبه دوم و حزب کارگر با 27 درصد در جایگاه سوم قرار دارند.
 
خاطرنشان می شود حزب کارگر که با هدف بهبود جایگاه خود در نزد مردم انگلیس دو سال قبل براون را جایگزین "تونی بلر" کرد اکنون در آستانه شکست قرار گرفته و در این راه مواردی چون جنگ افغانستان، هزینه های نظامی، برنامه نوسازی تسلیحات هسته ای و مشکلات اقتصادی کشور به کمک احزاب رقیب آمده تا این حزب در انتخابات کار مشکلی پیش رو داشته باشد.
کد خبر 1070845

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =