پنج میلیارد ریال در شهرکهای صنعتی گیلان سرمایه گذاری شد

رشت - خبرگزاری مهر: مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان از سرمایه گذاری پنج میلیارد و 600 میلیون ریالی در این شهرکها خبر داد.

 مجید عباسیان امین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با اجرای 40 هزار متر مربع عملیات زیر سازی و آسفالت در شهرکهای صنعتی آستانه اشرفیه و لنگرود کلیه معابر این شهرکها از نعمت آسفالت برخوردار شده اند.

وی همچنین با اعلام اینکه  در30 منطقه استان شهرک و ناحیه صنعتی راه اندازی شده است که 370 واحد صنعتی کوچک و بزرگ در این شهرکها فعال هستند، اظهارداشت: تاکنون هشت هزار نفر از بیکاران جویای کار در این واحدهای صنعتی به طور مستقیم مشغول به کار شدند.

مدیرعامل شرکهای صنعتی گیلان در ادامه به مزایایی سرمایه گذاری در این شهرکها اشاره کرد و افزود: متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتی نیاز به کسب مجوز جداگانه از ادارات متعدد از قبیل محیط زیست، منابع طبیعی، آب، برق، امور اراضی، میراث فرهنگی، ثبت اسناد، راه و ترابری و کار و امور اجتماعی ندارند زیرا این گونه مجوزها در زمان تأسیس شهرکهای صنعتی از دستگاههای ذیربط دریافت می شود.

وی با اشاره به اینکه شهرکهای صنعتی از قانون شهرداریها مستثنی هستند، گفت: صدور مجوز "احداث ساختمان" و " پایان کار " در محدوده اختیارات شرکت شهرکهای صنعتی است و در کوتاهترین زمان ممکن و به صورت رایگان انجام می شود.

عباسیان عنوان کرد: اداره شهرکهای صنعتی پس از بهره برداری به هیئتهای امناء ( یا شرکتهای عمران ) که متشکل از صاحبان صنایع مستقر در شهرکها هستند، واگذار می شود.

وی همچنین امکان اجرا و یا خرید سالنهای آماده برای تسریع در بهره برداری از واحد های تولید، کاهش هزینه های سرمایه گذاری، بهره مندی از امکانات و تأسیساتی که در شهرکهای صنعتی ایجاد شده و یا در آینده ایجاد می شوند، همجواری واحدهای صنعتی همگن در شهرکهای صنعتی، صدور اسناد مالکیت تفکیکی رسمی برای واحدهای مستقر در شهرکهای صنعتی و امکان ترهین این سندها برای دریافت تسهیلات بانکی از دیگر مزیتهای سرمایه گذاری در این شهرکها هستند.

مدیرعامل شهرکهای صنعتی گیلان برخورداری از مشوق های سرمایه گذاری مانند دریافت اقساطی هزینه های حق انتفاع و تخصیص زمین، بخشودگی اقساط و معافیتهای مالیاتی، دریافت هزینه های حق انتفاع از تأسیسات به صورت نقد و اقساط و بخشودگی سفته های سررسید نشده باقیمانده تا پایان سررسید اقساط را از دیگر مزیتهای سرمایه گذاری در شهرکهای صنعتی اعلام کرد.

کد خبر 1076247

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =