واکنشها به سخنان احمدی نژاد؛ از غرق شدن هیئتها تا خشم منفعلانه

خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: اظهارات منطقی رئیس جمهوری ایران در اجلاس بازنگری ان.پی.تی در نیویورک و 11 پیشنهاد عملی و عادلانه وی برای خلع سلاح جهانی و استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی با واکنش متفاوت رسانه ها و شخصیتهای خارجی مواجه شد.

کاخ سفید پس از پایان سخنرانی دکتر "محمود احمدی نژاد" راهکارهای ارائه شده از سوی ایران را با بی شرمی تمام و از روی خشم و انفعال "اظهارات وحشیانه" توصیف کرد.

- در همین رابطه رژیم صهیونیستی با فرافکنی در ارتباط با سخنان رئیس جمهوری ایران، خواستار اقدامات شدیدتر علیه ایران شد و حتی یک گروه صهیونیستی در آمریکا پا را فراتر گذاشته و در درخواستی مضحک خواستار بازداشت احمدی نژاد به اتهام آنچه ارتکاب جنایات جنگی خواند، شد.

- شبکه تلویزیونی المنار نیز با پخش سخنان احمدی نژاد، اعلام کرد طوفان کلامی احمدی نژاد در اجلاس هیئت های حاضر در سالن را غرق کرد.

- بلومبرگ نیز با پوشش این سخنرانی نوشت : احمدی نژاد داشتن سلاح های هسته ای را از سوی کشورهای جهان تقبیح کرد.

- شبکه الجزیره نیز با پخش سخنرانی رئیس جمهوری ایران، خبر از خروج نمایندگان آمریکا، انگلیس و فرانسه در حین این سخنرانی خبر داد.

- روزنامه واشنگتن پست نیز سخنان رئیس جمهوری ایران در مورد بی اساس بودن ادعاهای آمریکا علیه تهران را تیتر کرد.

- روزنامه الشرق الاوسط نیز نوشت : احمدی نژاد در نیویورک؛ به چالش کشیدن آمریکا و خروج کشورهای غربی از جلسه.

- روزنامه الوسط بحرین نیز با پوشش این سخنرانی نوشت : ایران کشورهای دارنده تسلیحات هسته ای را با تندی مورد خطاب و عتاب قرار داد.

- روزنامه القبس کویت نیز در این باره به نقل از احمدی نژاد نوشت : آژانس بین المللی انرژی اتمی در رسیدن به اهداف خود شکست خورده است.

- روزنامه القدس العربی چاپ لندن به سخنان احمدی نژاد در مورد لزوم محاکمه دارندگان سلاح هسته ای اشاره کرد .

رئیس جمهوری اسلامی ایران شب گذشته در کنفرانس بازنگری ان پی تی 11 پیشنهاد تهران را برای خلع سلاح اتمی برشمرد که تعلیق استفاده کنندگان و تهدیدکنندگان به استفاده از سلاح اتمی از حضور در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از جمله آمریکا یکی از آنها بود.

البته مقامات آمریکا پیش از آغاز سخنرانی رئیس جمهور ایران تبلیغات منفی خود در این ارتباط را آغاز کرده بودند بطوری که وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه‌ خبری ان.بی.سی در اظهاراتی فرافکنانه سفر احمدی ‌نژاد به نیویورک برای شرکت در کنفرانس بازنگری ان.پی.تی را تلاشی برای انحراف توجهات از ‌نقض این پیمان از جانب ایران خواند.

هیلاری کلینتون در آستانه برگزاری کنفرانس بازنگری معاهده منع اشاعه‌ تسلیحات هسته‌ ای (ان‌. پی‌. تی) و حضور محمود احمدی ‌نژاد در این کنفرانس، ایران را به نقض ان‌.پی‌.تی متهم کرد.

کد خبر 1076301

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =