تجمیع انتخابات مصلحت و موجب کاهش التهابات انتخاباتی است

مشهد - خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در رابطه با تجمیع انتخابات گفت: تجمیع انتخابات شوراها زمینه ساز دوری فضای سیاسی از مجادلات و تنش های ناشی از برگزاری انتخابات است.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، غلامعلی حداد عادل در مراسم افتتاحیه دوازدهمین همایش مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: برگزاری هر دوره انتخابات فضای سیاسی کشور را به سمت و سوی منازعات و مجادلات که خامه هر انتخابات است، می کشاند که تجمیع انتخابات شوراها زمینه ساز دوری فضای سیاسی از مجادلات و تنش های ناشی از برگزاری انتخابات است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در رابطه با تجمیع انتخابات گفت: طرح تجمیع انتخابات شوراها با اکثریت آرا در کمیسیون شوراهای مجلس رای آورده است و برای تصویب در صحن علنی مجلس خواهد رفت.

وی با اشاره به برگزاری موفق همزمان انتخابات خبرنگارن و شورای شهر اظهار داشت: در تجمیع انتخابات بجای برگزاری 4 انتخابات در چهار سال، دو انتخابات برگزار می کنیم که این موضوع در کاهش هزینه های انتخاباتی، نیرو و انرژی نیز نقش بسزایی دارد.

وی هدفمند کردن یارانه ها را جراحی اقتصاد کشور دانست و خاطرنشان کرد: اکنون هدفمند کردن یارانه ها به صلاح مملکت و اقتصاد کشور است که نباید این موضوع را وارد جریان های سیاسی کرد.

وی با اشاره به اینکه دولت و مجلس با اصل هدفمند کردن یارانه ها اختلافی ندارند، افزود: اگر اختلافاتی نیز در این خصوص بین مجلس و دولت وجود دارد در رابطه با نحوه اجراست که در این خصوص نیز رهبری با ایراد سخنرانی این مسئله ها را برطرف نمود.

حداد عادل با اشاره به اینکه برخی از افراد نمی خواهند دولت بر اجرای این طرح موفق باشد، خاطرنشان کرد: برخی از افراد با فضاسازی و ایجاد یک جو روانی سعی در آلوده سازی فضا و در نهایت اقدام به بالا بردن بی دلیل قیمتها داشته دارند که برای جلوگیری از این موضوع و ایجاد تورم روانی کنترل قیمتها نیازمند کار بنیادی در راستای هدفمندکردن یارانه ها هستیم.

کد خبر 1076655

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =