باران بهاری هم در مقابل ریزگردهای عربی کم آورد

سنندج - خبرگزاری مهر: در حالیکه از روز گذشته بارش باران بهاری در اکثر نقاط کردستان آغاز شد اما بنا به گفته مدیر کل محیط زیست کردستان وضعیت آلودگی هوای استان به شرایط بسیار ناسالم رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر در سنندج، بعد از وقفه ای دو هفته ای بار دیگر موج جدید ریزگردهای عربی آسمان کردستان را در بر گفت و میزان آلودگی هوا در بعضی از شهرستانهای استان به شرایط بسیار ناسالم رسید.

مدیرکل محیط زیست استان کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت آلودگی هوا در این استان اظهار داشت: وضعیت فعلی میزان آلودگی هوای استان کردستان به دلیل ورود موج جدید ریزگردهای عربی به شرایط بسیار ناسالم رسیده و پیش بینی می شود که این وضعیت تا پایان روز پنجشنبه در استان حکم فرما باشد.

خیرالله مرادی عنوان کرد: میزان ورود ریزگردهای عربی به استان کردستان از صبح روز چهارشنبه آغاز و در حال حاضر علیرغم بارش باران در شهرستانهای سنندج، دیواندره، سقز و بانه اما همچنان وضعیت آلودگی هوا در شرایط بسیار ناسالم قرار گرفته و افراد مسن، بیماران و کودکان باید مسائل ایمنی را در این بخش رعایت کنند.

وی بیان داشت: متاسفانه شرایط آلودگی هوا در بخشهای از استان از جمله شهرستانهای بانه و سقز به مراتب بیشتر از مرکز کردستان بوده و لازم است که ساکنین این شهرستانها نسبت به رعایت مسائل بهداشتی توجه بیشتری داشته باشند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کردستان گفت: وضعیت آلودگی هوا در استان در طول دو سال گذشته وجود داشته و بهترین شیوه برای مقابله با این پدیده خطرناک توجه به مسائل بهداشتی رعایت نکات ارائه شده توسط مراکز بهداشتی و درمانی است.

وضعیت آلودگی هوا در حالی در استان کردستان ادامه دارد که طی شبانه روز گذشته شاهد بارش بارانهای بهاری در اکثر نقاط استان بودیم ولی متاسفانه بارش این بارانهای بهاری نیز نتوانست تا وضعیت آلودگی هوای کردستان را چاره سازی کند.

کد خبر 1082312

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha